POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Odbył się III ZJAZD OKRĘGOWY Prawa i Sprawiedliwości

W sobotę, 8 czerwca 2013 r., w Brzozowie w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego odbył się III Zjazd Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 22 Przemyśl – Krosno. Głównym celem Zjazdu Okręgowego był przede wszystkim wybór 47 delegatów na Krajowy Kongres, którzy wybiorą władze naczelne partii na czele z prezesem PiS, Radą Polityczną, Sądem Koleżeńskim oraz Komisją Rewizyjną. Z okręgu tym w Kongresie Prawa i Sprawiedliwości udział weźmie 50 delegatów.

W czasie obrad  głos zabrał prezes Zarządu Okręgu nr 22, wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marek Kuchciński. Scharakteryzował obecną sytuację polityczno-społeczną w Polsce. Sporo miejsca poświęcił kwestiom bezrobocia wśród młodych Polaków, przybliżył przy tym założenia Narodowego Programu Zatrudnienia Prawa i Sprawiedliwości,  w którym przewidziane jest m.in. powstanie 1 mln 200 tys. nowych miejsc pracy dla ludzi młodych.

Marszałek Kuchciński odniósł się również do ostatnich wydarzeń politycznych w samorządzie województwa podkarpackiego, w którym Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę po zatrzymaniu i odwołaniu podejrzanego o korupcję byłego marszałka województwa
z koalicji PO-PSL-SLD. Wezwał także członków i sympatyków PiS do ciężkiej pracy, wsparcia i mobilizacji w czasie, który pozostał do przyszłorocznych wyborów do europalramentu oraz samorządów. Jedność i siła polskiej prawicy to zdaniem marszałka Kuchcińskiego jeden z tych elementów, które przyniosą Prawu i Sprawiedliwości zwycięstwo w wyborach ogólnopolskich. Po objęciu władzy PiS przyczyni się do radykalnej poprawy życia Polaków, którym pod rządami Platformy Obywatelskiej i PSL żyje się coraz gorzej. Ważną kwestią poruszoną przez prezesa Zarządu Okręgowego było również dążenie PiS do kompleksowego wyjaśnienia największej powojennej tragedii narodu polskiego, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

 

 

 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści