POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

O współpracy transgranicznej w regionie na konferencji „Europa Karpat”

Perspektywom zacieśnienia współpracy państw regionu karpackiego będzie poświęcona konferencja „Europa Karpat”, zaplanowana na sobotę, 25 lipca w miejscowości Smerek koło Wetliny w Bieszczadach. To już kolejne spotkanie z tej serii, zorganizowane przez wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Konferencja będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz dyskusji z udziałem parlamentarzystów z Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej, posłów do Parlamentu Europejskiego, przedstawicieli samorządów, uczelni wyższych i organizacji pozarządowych. Planowane tematy paneli dyskusyjnych obejmują m.in. ochronę środowiska w zrównoważonym rozwoju Karpat, a także różne aspekty współczesnej turystyki karpackiej.

W najwyżej położonym z bieszczadzkich schronisk – „Chatce Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej – uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z koncepcją rozwoju turystyki w województwie podkarpackim, jak również z funkcjonowaniem samego schroniska. Natomiast w niedzielę, 26 lipca będą mieli możliwość przejścia jednym ze szlaków turystycznych masywu Tarnicy.

Cykl konferencji „Europa Karpat” został zapoczątkowany w 2010 r. Odbyły się m.in. sesje w Krynicy ( 2011 r., 2012 r., 2013 r., 2014 r.), Krasiczynie (2012 r., 2013 r.) i na Ukrainie. Celem tej inicjatywy jest pogłębianie transgranicznej współpracy regionalnej, monitorowanie postępów we wdrażaniu Konwencji Karpackiej oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju Karpat.

PROGRAM
sobota, 25 lipca 2015 r.

godz. 10.00    Otwarcie konferencji

godz. 10.15    Panel I: Ochrona środowiska w zrównoważonym rozwoju Karpat (surowce, infrastruktura, energetyka, społeczeństwo, klimat)

godz. 11.45    Panel II: Współczesne oblicza turystyki karpackiej (współpraca gospodarcza, smaki, obyczaje, dziedzictwo, szlaki)

godz. 13.00    Panel III: Góry, które łączą. Karpackie inspiracje. Perspektywy współpracy

godz. 14.15    Zakończenie konferencji

Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec, Smerek koło Wetliny
Otwarte dla mediów

godz. 17.30    Prezentacja pt. Wizja rozwoju turystyki w województwie podkarpackim
Schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej
Otwarte dla mediów

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści