POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Nuncjatura Apostolska. Marek Kuchciński żegna papieża Benedykta XVI

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Papieża Seniora Benedykta XVI. Pragniemy wyrazić najszczersze kondolencje. Żegnamy wielkiego człowieka,  wybitnego teologa, którego myśl inspirowała i wciąż inspiruje ludzi na całym świecie.

Pamiętamy jednocześnie, że Kardynał Joseph Ratzinger był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II i wielkim przyjacielem Polski, także w trudnych dla naszego kraju czasach. Z głęboką wdzięcznością wspominamy, że jako Arcybiskup Monachium
i Fryzyngi, po wprowadzeniu przez reżim komunistyczny stanu wojennego w Polsce, 21 grudnia 1981 roku przeszedł ulicami Monachium na czele wielotysięcznej procesji solidarności z Polską.

W naszym kraju bywał wielokrotnie jako kardynał, a w 2006 roku przybył, jako Papież Benedykt XVI i był przyjmowany entuzjastycznie przez Polaków. Nie zapomnimy, że dzięki jego decyzji już w sześć lat po śmierci, 1 maja 2011 roku odbyła się beatyfikacja Papieża Jana Pawła II.

Papież Benedykt XVI pozostanie w naszej pamięci jako człowiek głębokiej wiary, oddany syn Kościoła, wielki swoją skromnością i pokorą.

Nasze myśli i modlitwy są ze wspólnotą Kościoła Powszechnego.

Prosimy o przyjęcie naszych najszczerszych wyrazów współczucia.

fot. Marta Olejnik/KPRM

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści