POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Nowe wozy strażackie i inwestycje dla Leska i Olszanicy

O randze, jaką ma dla nas Straż Pożarna, niech świadczą liczby: Dziś nowoczesne wozy dla ziemi sanockiej, która w latach 2016-2022 otrzymała ponad 5,7 mln zł dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Całe Podkarpacie w tym czasie otrzymało 300 nowych wozów strażackich, a w 2023 otrzyma ponad 50 – mówił minister Marek Kuchciński podczas przekazania nowoczesnych wozów strażackich w Sanoku i Lesku.

Ponad 8200 strażaków na Podkarpaciu pobiera świadczenie ratownicze, na które w sumie przeznaczamy 20 mln zł rocznie.

Szef kancelarii premiera przypomniał także inwestycje, jakie PiS poczynił w ziemi sanockiej. Od 2014 roku na politykę społeczną i inwestycje otrzymała od rządu PiS ponad 1,5 miliarda złotych.

Nie ma w Polsce poza dużymi miastami ani jednego samorządu, który otrzymałby większe wsparcie na politykę rozwoju – podkreślił minister. Marek Kuchciński przekonywał także, że tak dobra współpraca rządu i samorządu przekłada się na rozwój, innowacyjność, miejsca pracy i ekologię, w tym czystość wody i produkcję zielonego wodoru. Biorąc pod uwagę, że ziemia sanocka w części należy do Bieszczad, jest to zadanie niezwykle ważne.

To środki na m.in. wsparcie rodzin, komputery dla uczniów, przedszkola, żłobki, drogi, mosty, kolej, kanalizację, usuwanie skutków klęsk żywiołowych, auta dla OSP, kulturę, sport, ścieżki rowerowe, odnawialne źródła energii, uzdatnianie wody, nowe miejsca pracy czy wojsko.

W sobotę Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku podpisało umowę z Lwowskim Obwodowym Centrum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Katastrof dotyczącej przekazania karetki i agregatów prądotwórczych i sprzętu medycznego.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści