POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim pod patronatem Marszałka Sejmu

29 stycznia 2017 r. w godz. 10-14  w Przemyślu odbędą się zawody narciarskie dla osób nieposiadających licencji Polskiego Związku Narciarskiego. Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim patronatem objęli Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz Przewodniczący Parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Zawody organizuje Prezydent Miasta Przemyśla przy współudziale Sejmu RP, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Instytutu Wschodniego.

W konkurencji slalom gigant rywalizować będą zawodnicy z państw karpackich. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe. Z inicjatywy Marszałka Sejmu, po zakończeniu zawodów, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się spotkanie dyskusyjne w ramach cyklu „Europa Karpat” – poświęcone bieżącym problemom współpracy regionalnej.

Rywalizacja narciarska w Przemyślu zainicjuje międzynarodowy cykl zawodów
w narciarstwie zjazdowym o Puchar Karpat organizowany w różnych państwach. Marszałek Sejmu i Marszałek Senatu planują – przy wsparciu organizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki – organizację kolejnych zawodów z tego cyklu w lutym i marcu br. Zawody będą również kolejnym elementem współpracy parlamentarnej w ramach  Grupy Wyszehradzkiej oraz Europy Karpat.

2017-01-20

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści