POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałkowie Sejmu i Senatu zawierzyli sprawy Ojczyny Maryi Królowej Polski

W poniedziałek, 23 listopada 2015 r., podczas prywatnej wizyty w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski modlili się przed cudownym obrazem Maryi Królowej Polski powierzając Jej sprawy Ojczyzny.

To dla nas naturalne, że tutaj przybywamy. Zostaliśmy wybrani marszałkami władzy ustawodawczej i pierwsze kroki, tak uważamy, trzeba skierować na Jasną Górę – powiedział marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

Jesteśmy skromnymi urzędnikami państwowymi i chcemy jak najlepiej służyć narodowi mając świadomość ciężaru jaki na nas spoczywa i ponad 1050-letnich dziejów Polski w chrześcijańskiej Europie, a także to, że jesteśmy reprezentantami najstarszej władzy ustawodawczej, bo Sejm swego marszałka miał już w połowie XVI wieku – kontynuował marszałek Kuchciński.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił natomiast, że często bywa na Jasnej Górze, zwłaszcza w ważnych momentach swego życia.

Przyjechałem tutaj uklęknąć, pomodlić się w intencji naszej Ojczyzny, wszystkich spraw, które są przed nami, Polakami – powiedział Karczewski.

Dodał, że wszystkie problemy, trudne sprawy i plany chcą polecić przez wstawiennictwo Maryi.

Zawierzenie marszałków na Jasnej Górze wpisuje się w przygotowania do 1050. rocznicy chrztu Polski, która przypada na 2016 rok. 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści