POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu: Zdecydowanie potępiam zamachy na Sri Lance. To atak w dniu, gdy triumfować ma życie, nie śmierć

Zdecydowanie potępiam ataki na Sri Lance – oświadczył marszałek Sejmu Marek Kuchciński po zamachach terrorystycznych, jakie miały miejsce w tym kraju.

Liczba ofiar jest stale weryfikowana przez władze i przekroczyła już 200 osób. Gdy Polacy siadali do wielkanocnych śniadań, czcząc zmartwychwstanie Chrystusa, setki rodzin na Sri Lance przeżywały rozpacz po straszliwej stracie. Terroryści zaatakowali uczestniczących w mszach świętych ludzi. Bomby wybuchały także w hotelach, a ich celem byli chrześcijanie.

– Nie możemy pozostać obojętni na te wydarzenia. To atak na niewinnych ludzi, których jedyną winą była wyznawana religia. To atak w dniu, gdy triumfować ma życie, nie śmierć. Składam kondolencje wszystkim rodzinom ofiar, wśród których byli nie tylko Lankijczycy, ale i obywatele innych krajów – dodaje marszałek Kuchciński. Nie jest to pierwszy ani jedyny atak wymierzony w chrześcijan. W marcu Katolicka Agencja Informacyjna alarmowała o sytuacji w Nigerii. Od lutego z rąk muzułmańskich bojowników w tym kraju zginęło ponad 120 chrześcijan. Płoną kościoły w Afryce, Azji. Skala przemocy i prześladowań jest zatrważająca.

Marta Olejnik

Wielkanoc 2019, kościół pw. NMP Matki Kościoła w Warszawie, fot. mo
Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści