POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu wziął udział w obchodach 125-lecia OSP Zarszyn i 95-lecia Orkiestry Dętej Lutnia

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w uroczystościach związanych z obchodami 125-lecia OSP Zarszyn i 95-leciem Orkiestry Dętej Lutnia w Zarszynie.

Przypomniał, że w tym roku obchodzimy także 450-lecie utworzenia Sejmu Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a w ubiegłym roku – 550-lecie Sejmu Dwuizbowego. – Kłaniamy się bardzo nisko wszystkim druhnom i druhom całej gminy Zarszyn. Gratuluję pięknej, wielopokoleniowej tradycji Ochotniczej Straży Pożarnej i orkiestrze Lutnia – powiedział Marek Kuchciński.

W liczącej 10 tys. mieszkańców gminie jest 800  funkcjonariuszy straży pożarnej. W dokumencie z 18 lipca 1893 roku napisano m.in.: „Zadaniem Towarzystwa Straży Pożarnej jest niesienie pomocy ratowania życia i mienia nie tylko przy pożarach ale w razie innych klęsk elementarnych zdarzyć się mogących w Zarszynie i okolicy”.

W 1909 roku w Zarszynie podjęto starania zmierzające do ożywienia życia kulturalnego w ich miejscowości, kierując się hasłem „Naród żyje, dopóki żyje jego język i kultura…”

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści