POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu: W tej części świata bez Turcji nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom

Współpraca regionalna po obu stronach Schengen, współpraca gospodarcza, przemysłowa, w ramach NATO, turystyki i infrastruktury to główne tematy rozmów marszałka Sejmu z prezydentem Turcji.

Rok temu marszałek Marek Kuchciński został przyjęty przez Recipa Erdoğana w Ankarze, można więc powiedzieć, że była to rewizyta prezydenta.

Kuchciński podkreślał, że szczególnie ważna jest współpraca krajów między morzami: Bałtyckim, Kaspijskim, Czarnym i Śródziemnym czy rozwój szlaku komunikacyjnego Północ – Południe, m.in. Via Carpatia. Prezydent zaznaczył, że w roku 2017 odwiedziło Turcję ponad 200 tys. Polaków. Rozwój komunikacji w tym regionie  jest więc szczególnie istotny.

Politycy zgodzili się także, że należy wymieniać doświadczenia odnośnie mniejszości narodowych zamieszkujących kraje Unii Europejskiej, ludzi różnych kultur i religii.

Marszałek Sejmu zapewnił swoje poparcie dla unijnych aspiracji Turcji. – Mamy świadomość, że w tej części świata bez Turcji nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom – mówił. Według marszałka konieczna jest również dobra współpraca parlamentarna.

Recep Tayyip Erdoğan wizytę w Polsce rozpoczął od spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Podpisano pięć ważnych umów międzyrządowych. Jak podkreślił marszałek Sejmu – nie było jeszcze tak licznej delegacji w jego gabinecie. Erdoğanowi towarzyszyli ministrowie m.in. spraw zagranicznych, obrony, gospodarki.

fot., tekst. M. Olejnik

Er1 Er3 Er4 Er5

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści