POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu na spotkaniu z Komisarz ds. Transportu Violetą Bulc: Wzmacniając połączenia infrastrukturalne stworzymy wspólnie Rodzinę Europejską

O rozbudowie sieci połączeń Północ-Południe, Via Carpatia i szerokim rozwoju infrastrukturalnym rozmawiał w piątek Marszałek Sejmu unijną Komisarz ds. Transportu Violetą Bulc. – Mamy świadomość, że bez infrastruktury rozwoju gospodarczego nie będzie – mówił Marszałek Sejmu.

Violeta Bulc podkreślała, że to co jest niezbędne do rozwoju gospodarczego na dziś i w przyszłości to połączenie transportu, energetyki i cyfryzacji. – Cyfryzacja i modernizacja prowadzą do procesu ewolucyjnego, a dzięki temu można zorganizować zintegrowany poziom usług, zintegrowaną logistykę i systemy biletowe – wyliczała. Violeta Bulc podkreślała, że warto aktywnie w tym uczestniczyć i współkształtować rozwiązania, które zostaną w przyszłości przyjęte. Komisarz ds. transportu podkreślała, że przygotowywane przez Polskę projekty dotyczące dofinansowania środkami unijnymi są dobrej jakości i bardzo dobrze przygotowywane.

Marszałek Sejmu mówił, że obecnie ważne jest, by odbudować połączenia między państwami, które do tej pory dzieliła jeszcze żelazna kurtyna. Marek Kuchciński zwrócił również uwagę, że nie powinniśmy się zamykać wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i być otwarci na państwa, które są w Europie, ale nie są w Unii Europejskiej. – Wzmacniając połączenia infrastrukturalne będzie nam łatwiej stworzyć wspólnie Rodzinę Europejską – podkreślał. Marszałek Sejmu zwrócił również szczególną uwagę na potrzebę wzmocnienia działalności Parlamentów Narodowych w stosunku do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Violeta Bulc przybyła do Polski z oficjalną wizyta na zaproszenie ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. W spotkaniu u Marszałka Sejmu uczestniczyła także posłanka Izabela Kloc, przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej.

tekst Kancelaria Sejmu

fot. Paweł Kula

KU244185KU244105 (1)KU244141

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści