POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu i prezes Prawa i Sprawiedliwości odsłonili tablicę poświęconą Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu

Lech Kaczyński budował przyszłość w duchu wartości wielkich polskich patriotów. Służba Polsce była treścią jego życia. Walczył o jej niepodległość od lat 70. – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Marszałek podkreślił, że Lech Kaczyński miał wizję Polski sprawiedliwej i bezpiecznej, dobrze zarządzanej i dumnej z własnej historii i swojego statusu w świecie. Jego misja przerwana tragicznie, zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny. Po 2010 roku stał się odczuwalny brak naszego prezydenta. Pozostała wśród nas świadomość niedokończonego dzieła. – Mamy nadzieję, że odsłaniana dzisiaj tablica upamiętni postać Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To bardzo ważne, aby właśnie w Sejmie Rzeczypospolitej pamięć o tym wybitnym Polaku wciąż trwała i pomagała nam urzeczywistniać jego najpiękniejsze idee i kontynuować jego dzieło w naszej parlamentarnej pracy – zakończył.

W uroczystości w Sejmie wziął udział Prezydent Andrzej Duda, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

RZ__3488KKB_0814RZ__3705 RZ__3619 RZ__3406 RZ__3400

PAD JK SK MM

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści