POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński został szefem Kancelarii Rady Ministrów

Obejmując urząd ministra członka Rady Ministrów, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny i pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg – słowa przysięgi wygłosił Marek Kuchciński.

Dziękuję za podjęcie się tego nowego zadania w trudnym czasie, kiedy jest tak wiele trudnych decyzji, które trzeba podejmować w ramach Rady Ministrów; kiedy jest tak wiele niepokoju – powiedział prezydent Andrzej Duda, powołując Marka Kuchcińskiego na urząd członka Rady Ministrów i szefa KPRM.

Panie ministrze, w trudnym czasie, kiedy tak samo, jak i reszta Europy, reszta świata borykamy się z całym szeregiem problemów gospodarczych, przede wszystkim wywołanych napaścią rosyjską na Ukrainę, kiedy jest tak wiele niepokoju, kiedy jest tak wiele trudnych decyzji, które trzeba podejmować w ramach Rady Ministrów, kiedy trzeba podejmować również wiele decyzji niepopularnych, które zawsze są decyzjami niełatwymi dla polityków, zwłaszcza w standardach demokratycznych, kiedy wszyscy podlegamy wyborom. Bardzo dziękuję za to. Pokazuje to, nie tylko determinację i gotowość pracy dla Rzeczypospolitej, ale to pokazuje także odwagę i głębokie poczucie misji – mówił prezydent.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści