POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński w Stalowej Woli: Za naszym sukcesem stoi patriotyzm, solidarność, współpraca

– Działamy w myśl zasady Solidarności, nie dzielimy Polski na lepszą i gorszą, wspieramy tych, którzy wsparcia potrzebują. Na Podkarpaciu z pomocy państwa skorzystało zarówno 120 tys. młodych zwolnionych z podatków, jak i 460 tys. seniorów (13. i 14. emerytura) – mówił Marek Kuchciński. Szef kancelarii premiera podkreślił, że za sukcesem PiS stoją trzy fundamenty:

duch patriotyzmu, który umacnia i pomaga walczyć o najlepsze sprawy dla Polski, solidarność z tymi, którzy potrzebują pomocy, oraz dobra współpraca pomiędzy rządem, parlamentem, samorządem województwa i samorządami lokalnymi.

Kuchciński przypomniał również, że kiedy PiS zaczął rządzić w 2015 r.
wiele instytucji było przygotowanych przez poprzedników do sprzedaży.

– Uratowaliśmy wiele tych instytucji, np. rafinerię. Przywróciliśmy
budowę Via Carpatia, bo była odłożona na półkę przez naszych
poprzedników – mówił szef KPRM.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonywał, że rząd PiS dotrzymuje słowa, realizuje drogi szybkiego ruchu, których powstało w ciągu ostatnich 7 lat ponad 2 tys., jak też drogi lokalne, którymi poruszamy się na co dzień. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
to już ponad 20 tys. km tras, które zostały zmodernizowane, wybudowane czy przebudowane. Powstały też przy nich chodniki i ścieżki rowerowe. Adamczyk przypomniał, że rząd dofinansował też 6,3 tys. linii autobusowych, przy których mieszka ponad 2 mln Polaków. To oznacza, że mogą skorzystać z transportu publicznego. To walka z wykluczeniem komunikacyjnym, to priorytet rządu PiS – zapewnił Adamczyk.

Minister infrastruktury zaznaczył, że realizowany jest też program Kolej+ i Program przystankowy. Dzięki nim, jak przekonywał Adamczyk, kolej staje się coraz popularniejszym środkiem transportu.

W spotkaniu wziął udział również sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści