POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński w Rzeszowie: Fundamentem sukcesu na Podkarpaciu jest wzorowa współpraca zespołowa

Członkowie i przyjaciele Prawa i Sprawiedliwości spotkali się w Filharmonii Rzeszowskiej na Podkarpaciu, by po raz dziesiąty w tym miejscu podzielić się opłatkiem i podsumować 2019 rok.

Spotkanie otworzył przewodniczący Podkarpackiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości, marszałek Sejmu ubiegłej kadencji poseł Marek Kuchciński. Podkreślił, że rok 2019 był rokiem niezwykłym – kolejnym, gdy realizowano program PiS i rokiem ciągłej kampanii wyborczej; dwóch wyborów parlamentarnych zakończonych ogromnym sukcesem, jakiego na Podkarpaciu nie odniosło dotąd żadne ugrupowanie.

Marek Kuchciński: Dokonaliśmy precedensu. Nie stało się tak jak w większości województw w Polsce: że po zwycięstwie w wyborach do Parlamentu Europejskiego zmalała mobilizacja, co odbiło się negatywnie na kolejnej kampanii wyborczej.

Na Podkarpaciu prowadziliśmy akcję bez przerwy: w 2019 roku zorganizowaliśmy ponad 6 tys. spotkań, dzięki czemu mogliśmy bezpośrednio rozmawiać z mieszkańcami o naszym programie i w wielu przypadkach go aktualizować (np. uruchomić fundusz dla połączeń autobusowych) – przekonywał Marek Kuchciński. – Dziękuję premierowi i kierownictwu partii, że tak doskonale wsłuchują się w oczekiwania mieszkańców i szybko reagują na ich potrzeby, dziękuję za ten fundament sukcesu – za Piątkę Kaczyńskiego i Piątkę Morawieckiego. Dzięki ich realizacji staliśmy się wiarygodni – dodał.

Według marszałka Kuchcińskiego kolejne kwestie charakteryzujące Podkarpacie i dające nadzieje i szanse na kolejne wygrane wybory to praca zespołowa, która miała miejsce, pomimo wymuszającej rywalizację ordynacji wyborczej. Na naszą skuteczność miała wielki wpływ wzorowa współpraca pomiędzy wszystkimi instytucjami administracji publicznej: rządem, parlamentem, samorządem województwa, samorządami powiatowymi, gminnymi i administracją rządową w województwie oraz instytucjami reprezentującymi rząd, prowadzącymi w jego imieniu działania na terenie województwa.

Wyjątkową rolę Podkarpacia docenił również premier Mateusz Morawiecki. – Na Podkarpaciu wspaniale udaje się łączyć tradycję z nowoczesnością. Wciąż rozwijają się tu firmy, innowacyjność i inwestycje. To bardzo szybko rozwijająca się część Polski. W ciągu kilku lat uda się też połączyć region z Warszawą drogą ekspresową przez Lublin. Ale Podkarpacie to także wspaniała kultura, gościnność i przywiązanie do wartości, do wiary, do patriotyzmu. O takie połączenie tradycji z patrzeniem w przyszłość nasz rząd będzie walczył w całej Polsce – przekonywał premier. – Gratuluję Podkarpaciu, bo wy pięknie potraficie łączyć. Łączyć tradycję z przyszłością, gościnność z nowymi inwestycjami, z innowacjami, z nowoczesnością. Takiego połączenia potrzebuje Polska, o takie połączenie będzie walczyć rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dajecie przykład całej Polsce. Dlatego też z radością mogę patrzeć na te wyniki, które tutaj były podczas ostatnich wyborów do parlamentu – 62,38 proc. w okręgu rzeszowskim, a w okręgu krośnieńskim jeszcze o jeden punkt procentowy więcej –63,36 – powiedział Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki: To dzięki wam możemy zmieniać Polskę, a dzięki temu Polska może zmieniać Podkarpacie, bo pokazujemy, że ten kręgosłup rozwoju Polski wschodniej rzeczywiście jest w budowie.

Premier przypomniał także o budowanej drodze ekspresowej między Rzeszowem a Lublinem i o przetargu na budowę odcinka od Rzeszowa do Barwinka. – Jeszcze kilka lat i będziemy mieli znakomitą arterię komunikacyjną – mówił. Zdaniem Morawieckiego o rozwoju Podkarpacia świadczy również Fundusz Dróg Samorządowych. –To tutaj przyszło tyle środków, że pani wojewoda powiedziała do mnie kilka miesięcy temu ‘panie premierze już nie mamy kolejnych wniosków, wszystkie zostały zaspokojone. Będziemy rozwijać drogi i koleje. W tej kadencji będziemy kłaść na to ogromny nacisk, ale żeby to się stało, potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Taką jedność wizji i wspólnotę celów może dać tylko zwycięstwo naszego prezydenta Andrzeja Dudy – podkreślał szef rządu.

List od prezydenta odczytał minister Adam Kwiatkowski, od prezesa Jarosława Kaczyńskiego – przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wśród gości była także pochodząca z Rzeszowa minister Małgorzata Jarosińska, wojewoda Ewa Leniart, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, marszałek województwa Władysław Ortyl i parlamentarzyści.  
Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści