POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński w Dubiecku: Stawiamy na inwestycje, wsparcie i bezpieczeństwo. Spełniamy obietnice

Pod koniec roku zakończył się pierwszy etap budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Dubiecku. To inwestycja Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu o wartości blisko 20 milionów złotych. Powstanie garaż i zaplecze techniczne. Codziennie służbę ma tu pełnić 7 strażaków. Budynek ma być oddany do użytku pod koniec 2023 roku. To jedna z pięciu takich inwestycji na Podkarpaciu podobna realizowana jest m.in. Dukli.

To element podnoszenia bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. W ciągu ostatnich paru lat, z tych dwóch dużych programów modernizacyjnych służb mundurowych, w których bierze udział straż pożarna, w naszym województwie przekroczyliśmy kwotę 100 mln złotych mówił Marek Kuchciński, szef Kancelarii Premiera.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na kolejny etap tego zadania. W ubiegłym roku wsparcie z budżetu państwa wyniosło 10 milionów złotych.

W Dubiecku Marek Kuchciński spotkał się też z samorządowcami i mieszkańcami w ramach ogólnopolskiej trasy Prawa I Sprawiedliwości “Przyszłość to Polska”. Zdaniem szefa KPRM takie spotkania mają pomóc stworzyć program partii na najbliższe wybory. Polityk PiS przypomniał, że przez ostatnich 7 lat gmina Dubiecko otrzymała ponad 150 mln złotych rządowego wsparcia. W ramach dotacji przebudowano m.in. 40 dróg gminnych, wybudowano most na Sanie w Sielnicy i zmodernizowano infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. Wypłacono również dodatek węglowy dla 1800 gospodarstw domowych, a z programu Rodzina 500+ skorzystało w gminie blisko 1500 dzieci. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o programach społecznych, bezpieczeństwie Polski, a także rolnictwie i rozwoju wsi.

Marek Kuchciński podkreślał, że inwestycje były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy rządu i samorządów oraz wsłuchiwaniu się Prawa i Sprawiedliwości w problemy mieszkańców.

Poniżej inwestycje dla gminy Dubiecko zrealizowane w latach 2016-2023

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści