POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński w Przemyślu: Cel jest jeden – Polska jako dom, w którym mamy zapewnione godne i sprawiedliwe życiePolitycy, działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z Przemyśla spotkali się, by wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem i podsumować miniony rok. 

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił, że rok 2018 Polacy oceniają jako jeden z najlepszych po 1989. — Wiele decyzji podejmowanych na poziomie lokalnym, regionalnym można zaliczyć do zrealizowanych obietnic, które PiS złożył w 2015 roku. Są to m.in. kwota wolna od podatku, podwyżki najniższych pensji, działania ułatwiające rozwój przedsiębiorczości, inwestycje mające przynieść lepszy rozwój i pieniądze dla obywateli, Fundusz Dróg Samorządowych – wyliczał marszałek.

2018 był szczególnie owocnym rokiem dla Przemyśla. Jak podkreślił marszałek, udało się urzeczywistnić marzenia wielu pokoleń mieszkańców, bez względu na opcję polityczną. Zarówno miasto, jak i Twierdza Przemyśl zostały wpisane na listę pomników historii, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej od grudnia jest współprowadzone przez Ministerstwo Kultury. Są plany przywrócenia historycznego pociągu, jeżdżącego przez Przemyśl, Chyrów, Krościenko, Ustrzyki Dolne, które, według zapewnień Marka Kuchcińskiego, na pewno zostaną zrealizowane. Marszałęk przypomniał, że w ubiegłym roku doczekamy się też innych inicjatyw – międzynarodowych — nie tylko związanych z Europą Karpat, ale i kolejowych czy drogowych, jak Via Carpatia, co będzie owocowało podniesieniem rangi ziemi przemyskiej i całego woj. podkarpackiego oraz miejscami pracy. — Nasze działania zmierzają w kierunku wzmocnienia państwa polskiego, zapewnienia poczucia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Postrzegają nas jako tych, którzy zbyt energicznie walczą o swoje, ale w Unii Europejskiej tak trzeba. My chcemy, by Polska była traktowana jak suwerenne państwo w Europie wolnych państw, byśmy byli traktowani tak samo, jak Włosi czy Niemcy – mówił marszałek. Kuchciński przypomniał także organizowaną w Przemyślu konferencję związaną z rocznicą 550-lecia polskiego parlamentaryzmu oraz to, że właśnie z Przemyśla pochodzi jeden z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych marszałków Sejmu — Andrzej Maksymilian Fredro. Marszałek zachęcał, by w życiu publicznym kierować się cnotami, jakim hołdował Fredro, a także dobrem wspólnym. — Swą siłę na Podkarpaciu budowaliśmy, unikając nieporozumień czy wewnętrznych podziałów, a także zachęcając do współpracy tych, którzy byli w innych ugrupowaniach. Cel jest jeden – Polska jako dom, w którym mamy zapewnione godne i sprawiedliwe życie – powiedział Marek Kuchciński.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowując miniony rok, wymieniła udane i ważne inicjatywy, tj. wsparcie dla rodzin oraz inwestycje, w szczególności drogowe. Na Podkarpaciu prawie 2,7 mld zł przeznaczono na politykę społeczną, 1,4 mld zł dla podkarpackich rodzin na realizację programu 500 plus. Ewa Leniart wspomniała również o zwiększeniu liczby miejsc w żłobkach, programach dla seniorów i znacznych środkach na usuwanie klęsk żywiołowych. Podkreśliła, że wykonano krok w zakresie reformy służby zdrowia.

W spotkaniu wzięli udział również poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch.

fot. Marta Olejnik

DSCF2950 (1) IMG_2430 (1) IMG_2426 (1)IMG_2392IMG_2395 (1)DSCF2787 2 IMG_2429prz n www49539511_350764142377069_8085356692990066688_nDSCF2999 (1)

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści