POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński: Produkty regionalne zyskują na znaczeniu. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby promować je we własnym kraju, Europie i świecie

Polska żywność jest zdrowsza i smaczniejsza, a wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej zyskuje na wartości. Nie bez przyczyny najwięcej zarejestrowanych produktów tradycyjnych (ponad 200)  jest na pięknym i zielonym Podkarpaciu, a ludzie żyją tam najdłużej. 

– Zdrowa i wysokiej jakości żywność jest coraz bardziej doceniana na rynku. Produkty ekologiczne. dzięki którym powracają dobre, tradycyjne smaki oraz niekonwencjonalne produkty regionalne, mogące sprostać wyrafinowanym  gustom konsumentów zyskują na znaczeniu – napisał w liście skierowanym do uczestników Ekogali na Podkarpaciu Marek Kuchciński. Marszałek Sejmu podkreślił, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by regionalne produkty promować we własnym kraju, Europie i świecie.

Ochrona i promocja wyrobów regionalnych i tradycyjnych jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. Ponadto chroni się także dziedzictwo kulturowe wsi, co w dużym stopniu przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności terenów wiejskich i rozwoju agroturystyki i turystyki wiejskiej. (MRiRW)

LIST

Prod reg

Podkarpackie smaki – Forum Ekonomiczne Krynica-Zdrój, fot. M. Olejnik

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści