POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński Osobowością Roku Gali 30-lecia Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Były Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zostali wyróżnieni tytułami Osobowości Roku podczas środowej Gali 30-lecia Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Organizacją pozarządową roku 2020 został Związek Harcerstwa Polskiego.

Jedną z imprez od wielu lat towarzyszących wydarzeniu jest forum Europa Karpat, którego pomysłodawcą jest b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Dziękując za wyróżnienie tytułem Osobowości, polityk wspominał m.in. osoby i instytucje z wielu krajów zaangażowane w dialog w ramach forum. Zaznaczył, że konferencję Europa Karpat od wielu lat organizuje Sejm RP, korzystając z gościny Forum Ekonomicznego, przy udziale znakomitego zespołu współpracowników i parlamentarzystów z Polski i Europy Środkowej. “Na tę nagrodę oni wszyscy zasłużyli” – powiedział szef Komisji Spraw Zagranicznych.

Pomysłodawca spotkania i szef Rady Programowej Forum Zygmunt Berdychowski ocenił, że największe wartości, jakie niesie za sobą to organizowane od 30 lat – obecnie w Karpaczu, a wcześniej w Krynicy-Zdroju – wydarzenie, to dialog i rozmowa: „Udało nam się wspólnie stworzyć tę unikalną instytucję – instytucję, której największą wartością jest to, że tylko rozmawiamy między sobą. Nie mamy żadnych innych planów, nie chcemy w żaden inny sposób naszych gości angażować. Chcemy tylko, żeby między sobą rozmawiali. Największą wartością Forum jest to, że ze sobą rozmawiamy” – przyznał Zygmunt Berdychowski.

fot. M. Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści