POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marek Kuchciński gwarantem rozwoju Bieszczad – samorządowcy murem za marszałkiem Sejmu

W starostwie w Ustrzykach Dolnych spotkali się przedstawiciele powiatu bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego, miasta i gminy Zagórz, gmin: Czarna, Lutowiska, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina, Tyrawa Wołoska, Komańcza, Bircza. Ponad podziałami partyjnymi udzielili wsparcia marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu i zapewniali, że dzięki jego pracy Bieszczady mają szansę na zrównoważony rozwój.

Renata Szczepańska  – wójt gminy Cisna, wywodząca się z Platformy Obywatelskiej, przekonywała, że marszałek Kuchciński wyjątkowo angażuje się w życie społeczności lokalnych, jak w sprawę wyciągu na Jaśle.  – Tylko i wyłącznie pan marszałek Kuchciński pochylił się nad problemem, organizując różnorakie spotkania – mówiła.

Szczepańska przekonywała, że Kuchciński szukał rozwiązań legislacyjnych pozwalających na wyłączenie gruntów leśnych z produkcji leśnej, pochylał się nad protestem mieszkańców Bieszczad, jeśli chodzi o zaostrzanie się restrykcji form ochrony przyrody.

Podkreślała również, że działania marszałka Sejmu miały na celu rozwój Bieszczad, reklamę marki karpackiej oraz wykluczenie marginalizacji społecznej i gospodarczej regionu.

– Tego, co wyprawia się z wybitnym mężem stanu, nie godzi się ani słuchać, ani oglądać. Jest to perfidna polityczna nagonka, która ma zniszczyć Bieszczady. Jego działania cenimy my, samorządowcy, i jego wyborcy. Jest jedynym gwarantem realizacji Programu dla Bieszczad, dzięki marszałkowi Bieszczady mają zagwarantowane 400 mln – powiedziała wójt Cisnej.

Adam Piątkowski, wójt Gminy Solina –  Bezpośrednio mieliśmy władzę na wyciągnięcie ręki. Pan marszałek był obecny na wielu spotkaniach, nie tylko w naszych gminach bezpośrednio w mojej gminie.

Prowadzący spotkanie starosta bieszczadzki Marek Andruch dodał, że samorządy bieszczadzkie doceniają wsparcie marszałka Kuchcińskiego dla regionu, które bardzo przysłużyło się lokalnej społeczności.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści