POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Likwidacja za likwidacją. Poseł Kuchciński interweniuje

 

Poseł Marek Kuchciński skierował zapytanie poselskie do ministra skarbu w związku z informacjami o zmianach (likwidacjach?) w Rejonie Energetycznym w Przemyślu i Przeworsku. W zapytaniu tym czytamy: „W przygotowanym przez Zarząd PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość Projekcie optymalizacji pracy Rejonów i Posterunków Energetycznych w PGE Dystrybucja S. A. planowana jest likwidacja Rejonów Energetycznych w Przemyślu i Przeworsku i przekształcenie ich w Posterunki Energetyczne.

 

W obecnym kształcie Rejony te działają na rzecz lokalnej społeczności i współpracują z jednostkami samorządowymi regionu. Zapewniają bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz instytucjom działającym w ich zasięgu. Dlatego próba przekształcenia Rejonów budzi sprzeciw między innymi samorządów gminnych i związków zawodowych. Powszechne jest również związane z tymi działaniami poczucie marginalizacji miast województwa podkarpackiego oraz ich mieszkańców. Otrzymałem w tej sprawie stanowiska i pisma wielu samorządów lokalnych, w których jednoznacznie wyrażony jest protest wobec tej restrukturyzacji.

 

Konsekwencją likwidacji Rejonu Energetycznego w Przemyślu i Przeworsku będzie utrata wielu miejsc pracy. Pozbawieni pracy wykwalifikowani specjaliści zasilą grono bezrobotnych. Wiąże się to z dalszym obniżeniem poziomu życia mieszkańców i tak należącego do niskich w porównaniu do innych części Polski.

 

Powyższe plany są bardzo niepokojące dla mieszkańców, którzy obawiają się dłuższego czasu reakcji firmy na awarie. Wydłużeniu ulegnie przecież czas dojazdu do miejsca uszkodzenia sieci energetycznej.

 

W związku z powyższą sprawą zwracam się do Pana Ministra z apelem o pozostawienie w obecnym kształcie w strukturze PGE Dystrybucja S. A. Rejonu Energetycznego w Przemyślu i Przeworsku. Proszę również o udzielenie odpowiedzi na pytania, ilu pracowników zatrudnia Rejon Energetyczny w Przemyślu i Przeworsku? Ile gospodarstw domowych korzysta z dostaw energii poprzez te Rejony? Z iloma kontrahentami na Podkarpaciu te Rejony współpracują?”

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści