POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Kuchciński: Na Podkarpaciu w równym stopniu, co o ducha, dbamy o tężyznę fizyczną

Marszałek Sejmu VIII kadencji Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wiceminister sportu Jacek Osuch rozmawiali dziś w Przemyślu o sportowym rozwoju Podkarpacia. Marek Kuchciński podkreślił, że ziemia przemyska, Podkarpacie mają ogromne sportowe tradycje, a w niektórych dyscyplinach, jak narciarstwo, deklasują resztę Polski.

– Wsparcie dla każdego, nawet najmniejszego klubu, sprawia, że obok siły ducha budujemy tężyznę fizyczną – powiedział  marszałek Kuchciński.

Nakłady Ministerstwa Sportu w województwie podkarpackim w 2018 r. w porównaniu do roku 2015 wzrosły o 120 proc. W latach 2016-2018 na terenie województwa podkarpackiego w infrastrukturę sportową zainwestowano prawie 252 mln zł.

Program „Klub” jest realizowany przez Ministerstwo Sportu od 2016 roku. Jego celem jest dofinansowanie działalności prowadzonej przez kluby sportowe będące lokalnymi centrami aktywności społecznej oraz miejscami poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa.

O dofinansowanie może ubiegać się podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi:
• 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
• 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu. Na realizację Programu w 2020 roku przeznaczono kwotę 40 000 000 zł.

Ponadto jest już gotowa nowoczesna hala sportowa będąca Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu. Budynek jest wyposażony w arenę sportową, pomieszczenia trenerów, magazyn sprzętu sportowego, ogólnodostępne sanitariaty – w tym dla osób niepełnosprawnych oraz dwa zespoły szatniowo-sanitarne, komunikację z windą i galerię widokową. Wartość zadania to 7 mln 564 tys. zł.

Inwestycja współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 3 mln 200 tys. zł w ramach Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, czyli ok. 42,3 proc.

Kolejna sala gimnastyczna, z dofinansowaniem 1,3 mln zł powstanie w gminie Zarzecze.

Po kilkudziesięciu latach doczekał modernizacji także stadion w Żurawicy. Finansowanie w Zakres zadania obejmuje:
• remont i modernizacja istniejącej trawiastej płyty boiska
• remont bieżni w zakresie wykonania nawierzchni poliuretanowej typu TARTAN
• rozbiórka części istniejących chodników i wykonanie nowego utwardzenia z kostki brukowej płyty boiska.

Koszt całej inwestycji wyniesie 1 318 501,46 zł brutto, z czego dofinansowanie w wysokości 643 079,00 zł pochodzi z Rządowego Programu Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej.

Rozbudowa stadionu lekkoatletycznego Juwenia w Przemyślu obejęła budowę budynku wielofunkcyjnego, garażowo-magazynowego, trybuny zadaszonej, bieżni treningowej, rzutni do pchnięcia kulą i ogrodzenia parkingu. Wartość inwestycji to blisko 3,4 mln zł.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych, działacze i sportowcy.

Z walczącym o Superligę Klubem Piłki Ręcznej Orlen Upstream Przemyśl
Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści