POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Kuchciński apeluje o pozostawienie stanowisk dyspozytorów Pogotowia Ratunkowego

W związku z planowaną przez Rząd Platformy Obywatelskiej likwidacją na Podkarpaciu stanowisk dyspozytorów medycznych Pogotowia Ratunkowego z 24 do 11 oraz zmniejszeniem liczby dyspozytorni medycznych z 22 do 4, poseł Marek Kuchciński skierował interwencję do Minister Zdrowia. Po likwidacji dyspozytornie będą zlokalizowane tylko w Rzeszowie, Krośnie, Sanoku oraz Mielcu.

W praktyce będzie to oznaczać, że mieszkaniec Przemyśla będzie zmuszony wezwać Pogotowie Ratunkowe, telefonując do dyspozytora w Sanoku, a ten przekieruje do Przemyśla informację o zdarzeniu poprzez kolejnych pośredników, czyli operatorów numerów alarmowych w Rzeszowie i Krośnie. Trudno uwierzyć, że taka procedura będzie służyć jak najszybszemu dotarciu Pogotowia Ratunkowego do osób potrzebujących pomocy. 

Przemyśl jest miastem specyficznym, przygranicznym, o ciasnej zabudowie. Występuje tu wzmożony przepływ osób i towarów. W powiecie przemyskim funkcjonuje przejście graniczne w Medyce oraz w sąsiednim, jarosławskim – w Korczowej. Ma zostać uruchomione przejście w Budomierzu (powiat lubaczowski) oraz Malhowicach (powiat przemyski). W mieście budowana jest obecnie wschodnia obwodnica (części autostrady A4), co powoduje i będzie przez najbliższe dwa lata powodować utrudnienia komunikacyjne. W czasie Mistrzostw Europy (Euro 2012) spodziewany jest tu zwielokrotniony ruch turystyczny. Pamiętając o tym wszystkim, nie można podejmować decyzji ryzykownych dla zdrowia i życia obywateli, a taką wydaje się zamiar tak znaczącej likwidacji stanowisk dyspozytorów medycznych oraz dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego na Podkarpaciu – argumentuje poseł Kuchciński w piśmie do Pani Minister. Mając to na uwadze, poseł zwrócił się o pozostawienie struktury tych stanowisk w niezmienionym kształcie, w tym w Przemyślu w Szpitalu Wojewódzkim.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści