POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Konwencja PiS: Wiarygodność, uczciwość, sprawiedliwość, nowoczesność

– Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że potrafi rządzić uczciwie, potrafi być wiarygodne i robić to, co zostało zapowiedziane – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości 15 grudnia.

Dodał, że celem spotkania jest zastanowienie się nad punktem wyjścia, z którego Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie niebawem ostatni etap do wyborów europejskich i parlamentarnych.

– Chodzi o to, by wskazać kierunki, którymi mamy iść. Nasza partia musi stać się do końca partią marzeń Polaków – mówił Prezes.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Polska jest dziś bijącym sercem Europy.

– Dziś inspirujemy Europę. Nasze sukcesy dziś inspirują Europę! Polacy muszą czuć się europejczykami pod każdym względem. Do tego dążymy! To jest prawdziwa europeizacja, nie eksperymentowanie z obyczajowością, tylko to, żeby dorównać standardem życia do bogatszego Zachodu. To jest możliwe i razem tego dokonamy. Tylko my jesteśmy tego gwarantem – powiedział.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość ma trzy podstawowe filary.

– Najważniejsza jest wiarygodność. My ją mamy, potwierdzoną wieloma naszymi działaniami. Nasze propozycje z kwietnia są albo realizowane, albo są w realizacji. Jak obiecujemy, to dotrzymujemy słowa. Złamane obietnice naszych przeciwników widać wszędzie. My chcemy dążyć do wyższych płac i unowocześniać Polskę – oznajmił.

Wicepremier Beata Szydło zaznaczyła, że Polska była, jest i będzie w Europie.

– Nikt i nic tego nie zmieni. Nawet ci politycy, którzy kłamiąc mówią o Polexicie. Zaprośmy do stołu, przy którym rozmawiamy o przyszłości wszystkich Polaków, Europejczyków, bo to nasza wspólna praca – powiedziała.

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że PiS będzie zmierzać do podniesienia standardu życia Polaków do poziomu europejskiego, a kolejne programy będą przedstawiane zaraz po Nowym Roku.

fot. pis.org.plPiS konwencja 15 grudnia

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści