POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Konwencja PiS. Programowy ul

– Dobra polityka to roztropne działanie dla dobra wspólnego. Dobre rządy służą wspólnocie narodowej, każdemu Polakowi. To zadanie nie jest proste do realizacji, ale my temu wyzwaniu staramy się sprostać. Najlepszymi ekspertami są Polacy i my odbyliśmy tysiące spotkań z Wami. Dzisiejszy kongres jest pewną konkluzją, podsumowaniem tych spotkań. Potrzebujemy dużo pracy, żeby efekty były jak najlepsze – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas otwarcia konwencji w Warszawie.

Jak wspomniał, musimy uczyć się patriotyzmu, który składa się na dumę z Ojczyzny, z gotowości do poświęcenia się dla niej.

– Ojczyzna musi być oparta o postawy, które tkwią w naszej historii, a chodzi o to, że nasz Naród nigdy nie dał się ujarzmić. Najważniejszą podstawą dla Narodu jest suwerenność, wolność i równość. Nasze hasło Polska Jest Jedna doskonale to wyraża. Wszyscy muszą być równi w życiu społecznym i to jest kierunek, który musimy realizować. Polska musi być silna gospodarczo, militarnie, duchowo i moralnie. Rozbudowujemy armię, która staje się coraz bardziej silna. Ostatnie lata pokazały, że Polacy siły duchowej mają bardzo wiele. To jest fundament, na którym możemy się opierać. Dotknęła nas pandemia COVID, później przyszła wojna na Ukrainie, ale państwo zadziałało odważnie. Przyszła do nas PutInflacja, ale dzięki naszym działaniom dochody Polaków znacznie wzrosły – poinformował.

Zaznaczył, że jesteśmy dużo silniejsi niż 8 lat temu.

– Zbudowaliśmy prawdziwą demokrację, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że najbliższe wybory mogą być aktem demokracji lub manipulacji. Jeżeli składa się obietnice, a nie zamierza się ich zrealizować to jest to manipulacja. My realizujemy nasze obietnice wyborcze. Nie zgadzamy się na manipulacje polityczne. Poprzednie rządy to wielkie straty dla Narodu i zmarnowanych 8 lat. Nasz rząd nie zmarnował tych dwóch kadencji i musimy walczyć o kolejne. Wiele uczyniliśmy w polityce społecznej i w innych aspektach ważnych dla państwa. Uczyniliśmy niezwykle dużo i tyle samo, a nawet więcej musimy zrobić przez kolejne 8 lat. Z tą wiarą otwieram nasze spotkanie. Ul rusza, do pracy! – stwierdził.

– Przed rokiem 2015 model gospodarczy był w ruinie. Była to Polska ,,szklanych sufitów’’ oraz dla ,,vipów”, którzy wtedy rządzili. Musimy uświadomić sobie jaką drogę przeszliśmy od tamtej pory, i jak wtedy dbano o dobro obywateli. Po nadchodzących wyborach, albo dalej będziemy rozwijać nasz kraj, albo powrócimy do czasów ,,dzikiego kapitalizmu’’ – nie chcemy tego. Zależy nam na dobrych zmianach. Rynek pracy oraz wynagrodzenia, które za czasów naszych rządów poszły znacząco w górę są duże. Pokazujemy, że jeżeli się chce – to można zmieniać wszystko na lepsze – mówił Premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, iż przyciągamy do kraju nowe wysoko zaawansowane inwestycje, a wiele światowych firm pomimo kryzysu chętnie lokuje się w Polsce.

– Bo nasz kraj ma wielki potencjał, pomimo ostatnich ciężkich czasów oraz trwającej wojny za naszą wschodnią granicą. Przebudowaliśmy cały system społeczno-gospodarczy. Walka z nierównościami, którą podjęliśmy – opłaciła się. W czasach rządów PiS- to obywatel jest najważniejszy. Żmudna i trudna praca jest tym co wyróżnia PiS. Nasi poprzednicy tylko obiecywali: mieli nie podnosić podatków – podnosili. Mieli nie podnosić wieku emerytalnego – podnieśli. Nie wspominając już o miliardach złotych, które ,,ulatniały’’ się z naszego budżetu państwowego – zaznaczył.

Wspomniał, że osiągnęliśmy rekordowo najniższe bezrobocie w historii kraju. 

– Rynek pracy jest bardzo rozwinięty. Praca dla każdego – to jest nasz program, program PiS. My nie tylko składamy obietnice – w ślad za naszymi słowami idą czyny! Zobowiązujemy się kontynuować fundusz inwestycji lokalnych oraz inwestycji publicznych. Te programy wprowadzimy na stałe – jeżeli tylko wygramy nadchodzące wybory. Pokazujemy jak państwo może reagować i być tarczą dla przedsiębiorców, jak można budować siłę militarną oraz dbać o rodaków. Sprawcze i sprawnie działające państwo – jest tym co nam przyświeca. Państwo polskie jest i będzie silne! Musimy dalej realizować nasz program, ale jest to program, który piszą sami Polacy. Program pełen godności, z godną pracą oraz płacą. Polska jako państwo dumne i szybkiego rozwoju – taki jest program, który oferuję PiS – zaświadczył.

– Chcemy, żeby wszyscy Polacy tworzyli z nami program dla Polski. W naszym Programowym ulu jest miejsce dla każdego. Porozmawiamy o tym, jakiej Polski chcemy dla dzieci, ludzi młodych i seniorów. My tworzymy program dla wszystkich. Dużo będziemy rozmawiać o rodzinie, w którą uderza D. Tusk – on krytykuje nasze programy, a poprzez to każdego Polaka, który z tych programów korzysta – stwierdziła Europoseł PiS Beata Szydło.

Wspomniała, że my wyborców nie okłamujemy, jak nasi poprzednicy, którzy podnieśli wiek emerytalny.

– Sztandarowym programem Prawa i Sprawiedliwości jest 500Plus. Ten program zmienił życie ludzi, dzieci mogą realizować swoje marzenia. Polska pod rządami naszych poprzedników to wykluczenie komunikacyjne i brak perspektyw dla rodzin. My stworzyliśmy nasz program razem z Polakami i go realizujemy. Dziś mamy trudny czas na świecie, dlatego musimy zrobić wszystko, aby Polska rodzina czuła się bezpiecznie. Polska to nasz wspólny dom, dlatego zapraszamy wszystkich do rozmów o polskich rodzinach – poinformowała.

– Prawo i Sprawiedliwości wspiera rolników. Wprowadziliśmy podwyższenie emerytur dla rolników, rolnicy nie muszą rezygnować z posiadania gospodarstwa, by przejść na emeryturę. Polscy rolnicy produkują najlepszą żywność, dlatego wspieramy rolników w ich pracy. Wspieraliśmy rolników, kiedy dotknęła ich susza, wprowadziliśmy dopłaty do nawozów. Podjęliśmy stanowczą interwencję ws. ukraińskiego zboża. UE nie rozumiała tego problemu, ale teraz korytarze solidarnościowe działają. Będziemy rozmawiać z Polakami i w razie kryzysu reagujemy szybko, bo wiemy, że jest to w interesie polskiego rolnictwa. My wiemy, że musimy rozwijać polskie rolnictwo, dlatego nie zatrzymujemy się, ale najważniejsze jest, aby wygrać z różnego rodzaju kryzysami – wspomniał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

– Nasi poprzednicy nie dbali o polską historię. My inwestujemy w kulturę, zrealizowaliśmy 6200 inwestycji w kulturę, ale łącznie zrealizowaliśmy ponad 30 tys. programów kulturalnych w całej Polsce. Spełniliśmy nasz obowiązek wobec kultury i wobec polskiego społeczeństwa. Zwiększyliśmy nasze działania wobec Polonii, jesteśmy obecni na całym świecie i dbamy o polskie dziedzictwo poza granicami państwa – poinformował Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

– Przeznaczyliśmy 5 mld zł na pomoc psychologiczną w polskich szkołach. Rząd reaguje na głosy uczniów, nauczycieli i rodziców. My dbamy o to, by dzieci korzystały z dóbr kultury i na te wycieczki jeżdżą wszystkie dzieci. Realizujemy pedagogikę dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Chcemy, aby polska edukacja była nowoczesna – przekazaliśmy laptopy i komputery do szkół, stworzyliśmy Laboratoria Przyszłości. Chronimy dzieci i wspieramy rodziców. Chcemy, aby obywatele upomnieli się o to, by chronić dzieci przed tym, co dzieje się na Zachodzie. Realizujemy wiele projektów, ale czas na nowe przedsięwzięcia, o których będziemy rozmawiać – dodał Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Bezpieczeństwo: Jutro pierwsze wyrzutnie #HIMARS będą w Polsce – zapowiedział minister MON. W ciągu 2 lat będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie.

Od 2015 r. rozpoczęliśmy przesuwanie polskich wojsk z zachodu na wschód. Tę pracę rozpoczął minister Macierewicz.

Tak samo jak bezpieczeństwo militarne ważne dla nas jak bezpieczeństwo energetyczne. Zdywersyfikowaliśmy źródła pozyskiwania surowców energetycznych. W związku z kryzysem energetycznym i zwiększeniem cen energii podjęliśmy decyzję o zamrożeniu tych cen. Dziś przeciętną polską rodzinę stać na opłaty za gaz.

Zainwestowaliśmy w strategiczną infrastrukturę. Gazociąg w Świnoujściu powstał dzięki działaniom rządu PiS. Zrealizowaliśmy również inwestycję Baltic Pipe, będziemy realizować budowę elektrowni atomowych. Chcemy dać Polakom czyste, tanie i bezpieczne źródło energii.

Zdrowie: Cyfryzacja służby zdrowia daje poczucie bezpieczeństwa pacjentowi. Ważną zmianą jest to, że pacjent ma prawo ocenić usługę medyczną. Na lepsze zmienił się nasz system kształcenia lekarzy. Studenci uczą się, jak rozmawiać z pacjentem, jak nawiązać relację z pacjentem. Ogłaszamy konkursy dla szpitali, które poprawiają swoją infrastrukturę. To są znaczące zmiany w służbie zdrowia i to także pokazuje, jak dużo było zaniedbań do 2015 r. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że zależy nam na tym, aby znacząco zwiększyć liczbę pielęgniarek, których kwestia wynagrodzeń fundamentalnie się zmieniła. Priorytetem jest zwiększenie liczby specjalistów, dlatego zwiększyliśmy liczbę miejsc na studiach medycznych.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści