POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Konferencja historyczna „Ku Niepodległej” zorganizowana przez Społeczny Komitet Czynu Niepodległościowego

 

MF2A7414W dniu 23 marca (niedziela) br. w Sejmie RP odbyła się konferencja historyczna „Ku Niepodległej” której organizatorem był Przewodniczący Społecznego Komitetu Czynu Niepodległościowego Jarosław Kaczyński. W konferencji wziął udział wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński – członek Komitetu Założycielskiego Społecznego Komitetu Czynu Niepodległościowego.

Głównym celem i zadaniem Komitetu jest organizowanie i wspieranie obchodów związanych z uczczeniem pamięci tych wszystkich, którzy doprowadzili do odzyskania niepodległości, a także upamiętnienie wydarzeń, które przyczyniły się do odbudowy Państwa Polskiego – powiedzieli w niedzielę organizatorzy konferencji.

“Otwieramy cykl, który ma się przyczynić do odbudowy pamięci o wydarzeniach, które zdecydowały o losach Polski, o polskiej niepodległości” – powiedział Jarosław Kaczyński. “Warto zastanawiać się nad drogami tego sukcesu – sukcesu czynu i myśli. To połączenie dało rezultat w postaci dużego państwa polskiego w środku Europy” – podkreślił Prezes PiS.

Wśród prelegentów, wygłaszających swoje referaty znaleźli się m.in. prof. Bohdan Cywiński, prof. Jan Żaryn i prof. Włodzimierz Suleja.

Konferencję uświetnił koncert Zespołu Wokalnego Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści