POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

kolobrzegnafali.pl: Posłowie dotrzymali słowa. Jest jeszcze szansa ocalić szkołę publiczną w Dąbkach

Kołobrzeski poseł PiS Czesław Hoc i europoseł PiS Marek Gróbarczyk, wraz z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Dąbkach, wspólnie podjęli walkę o ocalenie szkoły publicznej, którą radni Rady Gminy Darłowo postanowili zlikwidować.

Parlamentarzyści dotrzymali słowa danego protestującym rodzicom i w obronie szkoły poruszyli polski Sejm. Zgodnie z zapowiedziami wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, posła do PE Marka Gróbarczyka oraz posła Czesława Hoca, którzy 21.04.2013 r. odwiedzili głodujące kobiety w Urzędzie Gminy w Darłowie, 10.05.2013 r. (piątek) o godz. 10:00 w Sejmie odbędzie się, zwołane w trybie art. 152 ust. 2 Regulaminu Sejmu, posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

„Sprawa likwidowania szkół przez jednostki samorządu terytorialnego, na przykładzie likwidacji przez gminę Darłowo Zespołu Szkół w Dąbkach – przedstawia Minister Edukacji Narodowej.” Nadzwyczajne posiedzenie Komisji zostało zwołane na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości (czyli 1/3 składu osobowego Komisji). Na tym posiedzeniu posłowie PiS poinformują również o swoim projekcie ustawy o organizacji oświaty, w którym m.in. przywrócą właściwy nadzór pedagogiczny kuratorów oświaty (których opinia o ewentualnej likwidacji placówek oświatowych będzie wiążąca).

Zdjęcie: kolobrzegnafali.pl.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści