POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Kalwaria Pacławska: Marek Kuchciński odsłonił pomnik A.M. Fredry

– 400 lat temu na ziemi przemyskiej w czasach I Rzeczypospolitej Polskiej urodził się jeden z najwybitniejszych polityków, mężów stanu, pisarzy, przedstawicieli władz państwowych – Andrzej Maksymilian Fredro. Odsłaniając pomnik, upamiętniamy jego dzieło i kultywujemy najwspanialsze polskie tradycje – powiedział Marek Kuchciński. Przypomniał także, że ta wybitna postać – marszałek Sejmu, pisarz, filozof, fundator klasztoru i kościoła w Kalwarii Pacławskiej – łączyła politykę państwa z Kościołem; pamięcią o tym, skąd się wywodzimy. Siłę państwa, oręż z duchowością.

– Fredro jawi się nam z perspektywy ponad 1050 lat przynależności Rzeczypospolitej do cywilizacji chrześcijańskiej, jawi się jako człowiek, który pełniąc ważne funkcje państwowe w czasach niezwykle trudnych dla naszej części Europy, jako wielki człowiek, potrafił łączyć służbę Rzeczypospolitej ze służbą Opatrzności – dodał marszałek.

Markowi Kuchcińskiemu towarzyszyli wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch, dyrektor Muzeum Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz i były prezydent Przemyśla Robert Choma.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści