POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Jarosław Kaczyński w Krośnie i Jarosławiu

Tytuł i tekst za: tvp.pl: Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się 21 października z mieszkańcami Krosna i Jarosławia. I podobnie jak w sobotę w Rzeszowie przedstawiał Alternatywę dla Polski – czyli program PiS-u na walkę z kryzysem. Zakłada on między innymi wsparcie dla bezrobotnych absolwentów szkół wyższych i stworzenie w ten sposób ponad miliona nowych miejsc pracy.

Podczas spotkania w Krośnie z dziennikarzami Jarosław Kaczyński po raz kolejny skrytykował drugie expose Donalda Tuska i odniósł się między innymi do jego zapowiedzi elektryfikacji linii Rzeszów – Ocice i budowy tak ważnej dla Podkarpacia drogi ekspresowej S-19. – To jest tylko powrót do części, do pewnej części naszego programu. W ogóle przyciśnięty przez sytuację Tusk próbuje wchodzić w tej chwili troszkę w nasze teorie, ale jego wiarygodność jest tutaj można powiedzieć zerowa.

W Krośnie Kaczyński mówił też o wynikach najnowszych sondaży, w których poparcie dla PiS rośnie. Podkreślał, że liczy na dalszy wzrost, bo jego partia chciałaby w przyszłości rządzić sama, bez koalicjanta. Bo jak przekonywał wie jak to zrobić. Sposobem PIS na bezrobocie, o którym mówił w Rzeszowie – ma być na przykład system dotacji dla bezrobotnych absolwentów szkół wyższych.

Zdaniem Kaczyńskiego można na to przeznaczyć 40 mld złotych, które obecny rząd chce przeznaczyć na inwestycje w polskich firmach. – Jeśli liczyć po 100 tysięcy złotych to jest 400 tysięcy osób. Jeśli każda zatrudni w swojej firmie jedną osobę bezrobotną to już jest 800 tysięcy bezrobotnych mniej. I właśnie w tym kierunku chcemy iść, aby dać impuls tym młodym ludziom.

Szczegóły Alternatywy dla Polski – antykryzysowego programu PIS zaprezentowane zostaną 22 października, podczas debaty o polskim rynku pracy.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści