POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Interwencja przeciw likwidacji sądów rejonowych

 

Obecny Rząd RP przygotowuje kolejne likwidacje ważnych instytucji. Tym razem zagrożone są sądy rejonowe w Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku i Lubaczowie. W zamian mają powstać oddziały zamiejscowe, ale bez Wydziałów Ksiąg Wieczystych (Lubaczów, Przeworsk, być może Jarosław), co oznacza ogromne utrudnienie dla mieszkańców.

 

Likwidacja sądów rejonowych jest podobno uzasadniona oszczędnościami. Jednak bardziej istotne jest, aby Rząd RP stwarzał przede wszystkim dobre ogólne warunki rozwoju. Wyprowadzanie z powiatów Ziemi Przemyskiej kolejnych instytucji, rezygnowanie z budowy sieci dróg krajowych i autostrad, ograniczanie środków na aktywizację zawodową to przyczyny wzrostu bezrobocia, obniżania wynagrodzeń, zmniejszania szans edukacyjnych, zamykania lub braku lokowania nowych przedsiębiorstw, stałej emigracji i starzenia się społeczeństwa.

 

Dlatego poseł na Sejm RP Marek Kuchciński skierował interpelację do ministra sprawiedliwości, w której zwraca się o pozostawienie sądów rejonowych w ww. miejscowościach.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści