POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Ile osób na Podkarpaciu płaci niższe podatki? Zobacz realne korzyści

niższe podatki

Inni obiecują niższe podatki, ale to my je naprawdę obniżamy. Na samym obniżeniu PIT (z 17 do 12%) skorzystało ponad milion mieszkańców Podkarpacia!

Pewien polityk  ironizował kiedyś, że jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można porozdawać ludziom, to nie powinien z tym zwlekać, bo szkoda każdego dnia.
Faktycznie jego rządy przypominały pewną przemyską legendę o poszukiwaniu skarbu generała von Burgneustädten. Otrzymał on 10 milionów koron na umocnienie Twierdzy Przemyśl. Tyle że inwestycja nie wyglądała równie imponująco, co wydana kwota. Pojawiło się podejrzenie, że część pieniędzy gdzieś została ukryta. Gdy ówczesny minister dopytywał o rozliczenia, generał napisał list z taką, mniej więcej, konkluzją:
“Otrzymałem 10 milionów koron i wydałem 10 milionów koron. A kto nie wierzy, ten dureń!”
Gdy list ten trafił do cesarza, ten przeczytał go i stwierdził: Ja wierze!

Mniejsze podatki dzięki lepszemu zarządzaniu

W Przemyślu nikt już w zakopany skarb nie wierzy, dlatego wybieramy ciężką pracę, a nie poszukiwanie zakopanego złota. Tak jest właśnie z podatkami, które kiedyś rozpływały się w kieszeniach mafii VAT-owskich.
Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z hasłem powstrzymania przestępców, którzy zarabiali krocie na ukrywaniu dochodów i niepłaceniu podatków. Uszczelniliśmy system podatkowy. Dzięki temu do budżetu trafia więcej środków.

Jak PiS obniża podatki?

Dla przeciętnego człowieka oznacza to, że ze środków publicznych można przeznaczyć więcej pieniędzy na inwestycje i zmniejszanie nierówności społecznych. Można też w końcu zacząć obniżać podatki. Tak też robimy. Dowody? Proszę bardzo! Poniżej można sprawdzić, ile osób na Podkarpaciu skorzystało z obniżenia danin do budżetu.

1 001 731

  • tyle osób w województwie podkarpackim skorzystało z obniżonego podatku PIT – z 17% do 12%.
    Uwzględniono wszystkie rozliczenia w przedziale dochodu do opodatkowania od kwoty 3.092 zł (dla zeznań PIT-37 i PIT-36 – wszystkie osoby w tym zakresie skorzystały z obniżonej stawki z 17% do 12% niezależnie od dochodu).

349 140

  • tyle osób w województwie podkarpackim skorzystało na wprowadzeniu wyższej kwoty wolnej od podatku (30 tys. zł).
    Uwzględniono rozliczenia w przedziale dochodu do opodatkowania pomiędzy 3.092 zł – 30.000 zł (kwota wolna od podatku w 2021 była 3.091 zł obecnie 30.000 zł).

54 544

  • tyle osób w województwie podkarpackim skorzystało na wprowadzeniu wyższego progu podatkowego (120 tys. zł.)
    Uwzględniono rozliczenia w przedziale dochodu do opodatkowania 85.529 zł – 120.000 zł (pierwszy przedział podatkowy w 2021 r. była do kwoty 85.528 zł obecnie 120.000 zł).

3 986

  • tyle rodzin w województwie podkarpackim skorzystało z preferencyjnego rozwiązania dla rodzin – PIT-O dla rodzin 4+.
Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści