POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

II Uniwersytet Letni Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka

W dniach od 26 sierpnia do 30 sierpnia 2019 r. w Zamku w Krasiczynie odbywa się II edycja Uniwersytetu Letniego Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Poseł na Sejm RP Marek Kuchciński wraz Wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim oraz Wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Narodowego dr Janosem Latorcaim uczestniczyli w dyskusji na temat: “Czym dla mnie jest Polska, czym dla mnie są Węgry?”

Poseł Marek Kuchciński wspomniał o symbolice wyboru miejsca – Krasiczyna, jako miejscowości położonej niedaleko Przemyśla, który jest miejscem szczególnym z perspektywy Europy Środkowej i stosunków polsko-węgierskich. Podkreślił doniosłość Inicjatywy Instytutu Felczaka, której celem jest nie tylko teraźniejsza współpraca, ale również pochylenie się nad przyszłością Europy w duchu tolerancji i kultury chrześcijańskiej.

Marszałek Terlecki mówił o trudach w ocaleniu kultury i historii europejskiej, wskazując na Polskę i Węgry, jako na kraje, które są nadzieją tych działań i na których spoczywa największa odpowiedzialność. Dr Janos Latorcaim podkreślił rolę młodzieży w planowaniu przyszłości Europy, która musi podjąć wyzwanie zachowania tożsamości polskiej czy węgierskiej. Zwrócił się bezpośrednio do uczestników Uniwersytetu o zaangażowanie się we wzajemną współpracę w celu zachowania chrześcijańskich wartości europejskich.

W panelach uczestniczyli również m. in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz oraz prof. István Kovács.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści