POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Europa Karpat – wspólnie dla kultury, nauki, rozwoju

Od piątku do niedzieli (20-23 lutego) w ramach międzynarodowej konferencji Europa Karpat parlamentarzyści, ministrowie, przedstawiciele biznesu z Polski, Węgier, Litwy, Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Grecji, Czarnogóry, Rosji, Serbii i Rumunii będą rozmawiać o tym, w jaki sposób zwiększyć świadomość o unikalności regionu oraz wpłynąć na jego rozwój.  

Europa Karpat od 2011 roku inspiruje do działań mających na celu równomierny rozwój Europy Środkowo-Wschodniej. Równowaga między ekonomią a ekologią, ochrona unikatowych terenów przyrodniczych, dziedzictwa kulturowego, mądre użytkowanie zasobów naturalnych – w szczególności wody pitnej – rozwój usług czy infrastruktury oraz wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności są priorytetami współpracy krajów karpackich.

Podczas pierwszego dnia w Przemyślu paneliści zabiorą nas w drogę do przyszłości trasą Via Carpatii, omówią najważniejsze pola współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej, przedstawią wyzwania stojące przez młodzieżą i naukowcami Karpat i Trójmorza. Drugiego i trzeciego dnia konferencji – w Krasiczynie poszukają odpowiedzi na pytanie, jak zreformować Unię i jakiej Europy tak naprawdę chcemy oraz jak zlikwidować bariery infrastrukturalne. Współpraca parlamentarna, szczególnie w ramach Grupy Wyszehradzkiej czy “herosi wspólnych wartości” to kolejne warte uwagi tematy. Serdecznie zapraszamy!

Program konferencji Europa Karpat 21-23 lutego (może ulegać drobnym zmianom)


Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści