POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Cyfryzacja Europy Karpat szansą na lepszą integrację regionu

Europa Karpat zyskała nowy wymiar. Cyfryzacja regionu przynosi szansę na głębszą integrację państw Europy Środkowej i Wschodniej, angażując społeczności lokalne w proponowane przez nas projekty, gry i aplikacje. Razem z GovTech sięgnęliśmy po rozwiązania, które mają szansę zainteresować ludzi kreatywnych i gotowych do podjęcia współpracy na rzecz wzmocnienia marki, którą jest Europa Karpat. Innowacyjność stała się faktem!

Dzisiaj wydarza się rzecz wyjątkowa: rusza konkurs na cyfrowy komiks poświęcony legendom podkarpackim. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z Podkarpacia ale i całej Polski będą mogli zgłaszać swoje prace, które oceni jury, aby uhonorować najlepszych.

Cyfryzacja dotarła do niemal każdej dziedziny życia. I całe szczęście! Bez niej trudno byłoby sobie wyobrazić ostatnie miesiące, kiedy walczyliśmy z pandemią i kiedy uczniowie zmuszeni byli uczyć się online. Chcemy iść z duchem czasu i reagować na wyzwania, które rzuca nam współczesny świat. Konkursów na prace malarskie i komiksowe mieliśmy już u nas sporo, czas na wejście na poziom cyfrowy. Aby dać szansę wszystkim tym, którzy mają ochotę wziąć udział w konkursie, ogłaszamy otwarty nabór do bezpłatnych wirtualnych szkoleń z obsługi grafiki komputerowej. Niezależnie od tego, czy efektem takiego szkolenia będzie nadesłanie do nas pracy, tj. cyfrowego komiksu czy też nie, ważne jest to, że umożliwiamy uczniom nabywanie kompetencji cyfrowych  – tych, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat i tych, które wymagane są i będą przez waszych przyszłych pracodawców.

Konkurs na cyfrowy komiks to tylko jedna z kilku inicjatyw wchodzących w skład Cyfrowej Europy Karpat. Zachęcam do śledzenia strony internetowej https://www.gov.pl/web/cyfrowaeuropakarpat

Marek Kuchciński, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści