POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Centralne obchody Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Marszałka Sejmu

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w centralnych obchodach Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą organizowanych w Warszawie przez Kancelarię Prezydenta RP.

Obchody rozpoczęły się na Placu Zamkowym od uroczystego podniesienia Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego. Następnie uczestnicy złożyli wieńce przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W południe na dziedzińcu Belwederu prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe, a także flagi państwowe organizacjom krajowym i polonijnym. Przekazał też pierwsze legitymacje uczniom z sobotniej szkoły im. Dywizjonu 303 w Sutton w Wielkiej Brytanii.

Podczas wystąpienia prezydent Duda podkreślił, że dzień 2 maja łączy w sobie dwa elementy: “[…]wyjątkową cześć i radość z naszych biało-czerwonych barw z naszą wielką wspólnotą, pod którą wszyscy jesteśmy, pod którą wszyscy żyjemy na całym świecie, łączy nas Polaków w Dniu Flagi i w Dniu Polonii i Polaków za granicą”. Prezydent podziękował też polskiemu rządowi i parlamentowi – Sejmowi i Senatowi – za zmiany, jakie nastąpiły w ustawie o repatriacji. Zwracając się do osób uhonorowanych za zasługi w działalności na rzecz Polonii, Andrzej Duda powiedział: „Odznaczenia to symbol podziękowania ze strony Rzeczpospolitej za wasze piękne życie, za piękną działalność, za to, co robicie dla polskości i Polski”.

tekst: Kancelaria Sejmu

foto: Rafał Zambrzycki

RZ__4895 RZ__4949 RZ__4687 RZ__4736 (1)

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści