POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Bircza: 19. Wiosenny Festyn Rodzinny polem do dyskusji o rozwoju i inwestycjach

W Leszczawie Dolnej koło Birczy odbył się 19. Wiosenny Festyn Rodzinny połączony ze świętem miejscowej jednostki OSP i przekazaniem nowego wozu strażackiego.

Imprezę zorganizowały przemyski Caritas i Stowarzyszenie Kobiety Karpat, a dochód przeznaczony zostanie na rzecz miejscowej szkoły.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela koncelebrowana przez biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej Edwarda Kawę, który mówił o wielkiej tragedii Ukrainy, ale i wielkim wsparciu i solidarności Polaków, którzy przyjęli do swoich domów ok. 2 mln Ukraińców.

Poseł Marek Kuchciński podkreślił, że otworzyliśmy zapewne nowy etap w stosunkach polsko-ukraińskich, oparty na chrześcijańskiej pomocy w potrzebie.

Na pikniku rodzinnym, podczas poświęcenia wozu strażackiego, razem z posłem Piotrem Uruskim życzył pomyślności mieszkańcom i strażakom OSP.

Z wójtem Grzegorzem Gagolą i władzami gminy omówione zostały plany inwestycyjne i rozwoju: chodnik w Leszczawie od kościoła do szkoły, przyszłość lotniska koło Birczy i starania, aby Bircza odzyskała prawa miejskie.

Od lewej stoją: Nelly Rokita, Piotr Uruski, Marek Kuchciński, Krystyna Wróblewska, Dorota Kuchcińska, Ewa Miciak
Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści