POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Sejmie

Niech te piękne, szlachetne wartości, które uosabiane są w tym Światełku, służą wam i pomagają w życiu – powiedział marszałek Kuchciński do harcerzy, który przynieśli  do Sejmu Betlejemskie Światło Pokoju.

Tegorocznej sztafecie  przyświeca hasło „W Tobie jest światło”. Strażnikami Światełka są harcerki i harcerze. Jest ono symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Idea:

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju (swiatlo.zhp.pl).

IMG_8408 IMG_8432 IMG_8457 KU263660 KU263569 KU263803 KU263675

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści