POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Aż 70 proc. badanych przewiduje zwycięstwo Andrzeja Dudy

W przeświadczeniu Polaków zdecydowanym faworytem majowych wyborów prezydenckich jest ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. O tym, że wygra nadchodzące wybory, przekonanych jest aż 70% badanych.

Co jedenasty respondent (9%) przewiduje zwycięstwo głównej rywalki Andrzeja Dudy, kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W lutym pozostałym kandydatom badani nie dają większych szans. Jeden na stu pytanych zakłada, że nadchodzące wybory wygra Szymon Hołownia (1%). W przypadku innych kandydatów odsetki te są jeszcze mniejsze: Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń uzyskali po 0,3% wskazań, Krzysztof Bosak – 0,2%. Prawie co piąty z badanych nie podejmuje się przewidywania wyniku tegorocznych wyborów prezydenckich (19%).

Badanie CBOS „Aktualne problemy i wydarzenia” (357) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6–16 lutego 2020 roku na liczącej 958 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Skip to content