POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Aż 70 proc. badanych przewiduje zwycięstwo Andrzeja Dudy

W przeświadczeniu Polaków zdecydowanym faworytem majowych wyborów prezydenckich jest ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. O tym, że wygra nadchodzące wybory, przekonanych jest aż 70% badanych.

Co jedenasty respondent (9%) przewiduje zwycięstwo głównej rywalki Andrzeja Dudy, kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W lutym pozostałym kandydatom badani nie dają większych szans. Jeden na stu pytanych zakłada, że nadchodzące wybory wygra Szymon Hołownia (1%). W przypadku innych kandydatów odsetki te są jeszcze mniejsze: Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń uzyskali po 0,3% wskazań, Krzysztof Bosak – 0,2%. Prawie co piąty z badanych nie podejmuje się przewidywania wyniku tegorocznych wyborów prezydenckich (19%).

Badanie CBOS „Aktualne problemy i wydarzenia” (357) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6–16 lutego 2020 roku na liczącej 958 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści