POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy

Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu RP wziął udział w ,,Alpejsko-Karpackim Forum Współpracy”, które odbyło sie 15 września w Rzeszowie.

W wydarzeniu tym uczestniczyli politycy, samorządowcy i eksperci z 10 krajów. Spotkania i dyskusje towarzyszyły targom, w których uczestniczyło ponad 120 wystawców prezentujących swoją ofertę, produkty i możliwości współpracy.

— Chcemy nie tylko wyciągać rękę po pomoc do Uni Europejskiej, ale też pokazać nasz potencjał gospodarczy – powiedział Dawid Lasek. koordynator Projektu Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy. Jednocześnie dodał, że w słabo rozwiniętych regionach górskich problemów nie brakuje, dlatego Forum ma służyć poszukiwaniu skutecznych rozwiązań. Np. niektóre kantony w Szwajcarii 20, 30 lat temu miały podobne problemy, z jakimi borykają się dziś polscy samorządowcy, warto więc wykorzystać ich doświadczenie.

Forum zorganizowano dzięki dotacji ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Dyskusjom towarzyszyły występy zespołów z różnych krajów, pokazy artystyczne i konkursy.

Informacja zredagowana m.in. za Radiem Rzeszów.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści