POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Alicja Zając i Andrzej Matusiewicz kandydatami PiS do Senatu

O mandat senatora z nowych okręgów wyborczych nr 57 (m. in. Krosno) i 58 (m.in. Przemyśl) będą ubiegać się Alicja Zając i Andrzej Matusiewicz.

 

Alicja Zając to obecna senator RP. Ukończyła biologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Była ekspertem w Radzie Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jako jedyny reprezentant Podkarpacia zasiadała w Krajowej Radzie Reprezentantów PCK. Obecnie jest prezesem Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi i Odznaką Honorową PCK III i II Stopnia, Srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Wdowa po tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem senatorze Prawa i Sprawiedliwości Stanisławie Zającu. Mieszka w Jaśle. Urodzona w 1953 r.

 

W wyborach uzupełniających do Senatu RP w 2010 r. Alicja Zając zdobyła rekordową w skali kraju liczbę głosów.

W tegorocznych, jesiennych wyborach kandyduje w okręgu nr 57, w skład którego wchodzą powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasto Krosno.

 

Andrzej Matusiewicz to przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego poprzedniej kadencji. Obecnie radny tego Sejmiku. Adwokat, lat 58, żonaty. W latach 1980-tych członek Solidarnościowego Stowarzyszenia Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, korespondent Komitetu Helsińskiego w Polsce, doradca prawny podziemnych struktur Solidarności, obrońca w procesach politycznych. Jeden z założycieli Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Województwa Przemyskiego. W pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych w 1990 r. wybrany radnym Rady Miasta Przemyśla i przewodniczącym tej Rady. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego w latach 1998-2002. Członek założyciel Stowarzyszenia Pamięci Orląt Przemyskich, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich w Przemyślu, Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej.

 

Andrzej Matusiewicz od lat cieszy się ogromym poparciem wyborców. W każdych wyborach otrzymywał imponującą liczbę głosów i zdobywał mandat, o który zabiegał. W tegorocznych, jesiennych wyborach kandyduje w okręgu nr 58, w skład którego wchodzą powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto Przemyśl.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści