POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Ponad 43 proc. badanych chce zagłosować na PiS w wyborach do europarlamentu

W tym roku wybory do Parlamentu Europejskiego budzą wyjątkowo duże zainteresowanie. Mimo agresywnej kampanii wobec Prawa i Sprawiedliwości poparcie dla tej partii wzrosło. Swój głos na PiS chce oddać 43% zdeklarowanych uczestników wyborów.

PiS wygrywa w każdej grupie wiekowej, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, a także w zdecydowanej większości grup społecznych  analizowanych przez CBOS.


Według CBOS na drugim miejscu, z poparciem 28% zdeklarowanych wyborców, plasuje się Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni. Pozostałe komitety wyborcze uzyskują już znacznie niższe poparcie społeczne.


Wśród nich na głosy wyborców i wprowadzenie swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego może liczyć Kukiz’15 (6%) oraz Wiosna Roberta Biedronia (5%). Mniej zwolenników mają Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (3%) oraz Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS (1%).

Więcej niż co ósmy badany zamierzający uczestniczyć w wyborach (13%) nie wie jeszcze, na kandydata którego komitetu wyborczego zagłosuje.

Kolejne badanie, tym razem przeprowadzone przez Kantar, potwierdza dobry wynik dla PiS-u. Głosowanie na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 44 proc. ankietowanych, którzy wyrazili zamiar udziału w wyborach. Na drugim miejscu, z poparciem 28 proc. znalazła się Koalicja Europejska, którą tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. Próg wyborczy przekroczyła także Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 8 proc.


Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści