POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

30-lecie Związku Polaków na Ukrainie. Marszałek Sejmu: Na przekór przeciwnościom zachowujecie Państwo polską tożsamość i wartości

W związku z 30. rocznicą istnienia Związku Polaków na Ukrainie marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesłał do uczestników zjazdu rocznicowego życzenia okolicznościowe. Uroczystość odbyła 17 listopada w Kijowie w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. “Pragnę przekazać słowa uznania władzom oraz członkom organizacji, a także wyrazy uszanowania Polonii. Z dala od Macierzy, na przekór wszelkim przeciwnościom zachowujecie Państwo tożsamość narodową, język i polskie wartości” – napisał w liście Marszałek Sejmu.
Marek Kuchciński dodał również, że najlepszym dowodem przywiązania do tradycji są obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które są świętem wszystkich Polaków bez względu na miejsce zamieszkania. Marszałek Sejmu wyraził nadzieję, że jubileusz Związku Polaków na Ukrainie stanie się okazją nie tylko do podsumowań i przypomnienia przeszłości, lecz także do przyjrzenia współczesnemu dorobkowi polskiej kultury.
Związek Polaków na Ukrainie to największe zrzeszenie organizacji polskich, działających przede wszystkim w centrum i na wschodzie tego kraju.

46458073_2198137453808393_2578723292508585984_n

fot. Анжеліка Плаксіна, FB: Związek Polaków Ukrainy

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści