POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Od Londynu po Europę Karpat

W centrum Budapesztu, w kawiarni przy ulicy Zoltán 10, przy “herbacie Scrutona” i w londyńskim klimacie trwają intelektualne debaty, czyta się poezję, rozwija idee i myśli konserwatywnego filozofa.

Rogera Scrutona poznałem w młodości, gdy organizowaliśmy z przyjaciółmi spotkania kultury niezależnej w Przemyślu. Ufam, że powołany tydzień temu w Krasiczynie Klub Europy Karpat będzie miał z kim współpracować, a kreatywne umysły poszerzą karpackie horyzonty – mówi przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Marek Kuchciński.

Scruton przybył do Polski, by wspierać antykomunistyczną opozycję. On i jego współpracownicy byli śledzeni, szorstko traktowani, zastraszani i wydalani. Za zasługi został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki. Napisał ponad 40 książek na tematy od seksu i wina po lewicowych myślicieli. Podobnie jak czasopisma i czasopisma opiniotwórcze – głównie konserwatywne.

W kawiarni można zobaczyć pamiątki po Scrutonie przekazane przez żonę filozofa: książki, płyty, staromodny gramofon, jego ulubione marki herbaty, czajnik itp. 

Roger Scruton – wspólnota doświadczeń, wspólnota celów – Marek Kuchciński (marekkuchcinski.pl)

Prof. Roger Scruton uhonorowany przez prezydenta i marszałka Sejmu RP – Marek Kuchciński (marekkuchcinski.pl)

Na zdjęciu: poseł Arkadiusz Mularczyk i Władysław Teofil Bartoszewski, prof. Imre Molnar, ambasador Jerzy Snopek, profesorowie Arkadiusz Adamczyk, Istvan Kovacs, Csaba Kiss

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści