POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

2. zjazd Kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Program “na tu i na teraz” dla Polski

2. zjazd Kongresu Prawa i Sprawiedliwości w WarszawieW sobotę, 15 lutego, w Hali Widowiskowo-Sportowej “Arena Ursynów” w Warszawie odbył się 2. zjazd Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Zjawiło się na nim ponad 1100 delegatów i zaproszonych gości. Głównym i fundamentalnym celem kongresu była prezentacja nowego programu naszej partii, którego dokonał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zaprezentowany program Prawa i Sprawiedliwości oparty został na trzech podstawowych
i priorytetowych fundamentach:  zdrowiu, pracy i rodzinie.  Prezes Jarosław Kaczyński określił go jak program “na tu i na teraz”.  W programie opisano dokładnie największe problemy z jakimi boryka się polskie społeczeństwo. Zdiagnozowano bardzo konkretnie obecnie panujący system działający pod kuratelą Tuska i Platformy Obywatelskiej. 

Koncepcję poprawy ochrony zdrowia Polaków oparta na nowymi programie przedstawiła poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, kwestie związane z newralgicznym problemem, jakim jest w obecnej Polsce bezrobocie, zaprezentowała wiceprezes PiS, poseł na Sejm RP Beata Szydło zaś kwestie polityki prorodzinnej poseł Andrzej Duda.

Program czytelnie i jasno odwołuje sie do wartości zasadniczych i podstawowych, które Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje jako partia konserwatywna. Wartościami tymi są: wolność, naród, wspólnota, sprawne państwo, solidarność, jedność.

Polską racją stanu jest to, aby Polska była silnym, dumnym narodem w Europie. Zdaniem prezesa PiS “Polacy mają dość systemu Tuska”, “Polacy mają dość arogancji władzy”. Ten system jest pozbawiony empatii dla zwykłego człowieka, obywatela tłamszonego i niesłuchanego przez władze, którego władza poniewiera. Platforma Obywatelska stworzyła zatem system działający na zasadzie rozdysponowywania przywilejów, awansów, synekur dla określonej wąskiej grupy interesów, a nie dla państwa, nie dla narodu. Czy żyje się Wam lepiej? – pytał Jarosław Kaczyński.

To nie jest program nie dla chwały władzy, nie dla przecinania wstęg, to program dla Polaków, ich rodzin, to jest program, który ma prowadzić do tego, że będzie praca, dobra służba zdrowia, godziwe emerytury, to jest program dla Polaków na tu i teraz, na dziś i na jutro. Ten program to realna alternatywa dla Polski, najlepsza jaka na dzień dzisiejszy została zaprezentowana. Opowiada się on za głębokimi zmianami m.in. likwidacją NFZ, gimnazjów, reformą prokuratury i sądownictwa, skróceniem wieku emerytalnego, mieszkań na wynajem z możliwością do przejęcia ich na własność. Głównym celem programu na opartym na trzech filarach: zdrowia, pracy i rodziny jest przede wszystkim polityka rozwoju Polski, zrównoważonego rozwoju naszego kraju.  Tak precyzyjny program powstał po raz pierwszy od 25 lat w Polsce po upadku komunizmu.

W 2. zjeździe Kongresu PiS uczestniczyli w pełnym składzie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia, z okręgu: Przemyśl – Krosno nr 22, Rzeszów – Tarnobrzeg nr 23, na czele z wicemarszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim, senatorami RP Alicją Zając, Alicją Sagatowską, Andrzejem Matusiewiczem, Zdzisławem Pupą oraz posłami: Piotrem Babinetzem, Bogdanem Rzońcą, Stanisławem Ożogiem, Andrzejem Szlachtą, Stanisławem Piotrowiczem, Józefą Hrynkiewicz, Kazimierzem Moskalem, Janem Warzechą, Zbigniewem Chmielowcem i Krzysztofem Popiołkiem.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści