POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Inauguracja 58. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie

Podczas inauguracji 58. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie marszałek Sejmu Marek Kuchciński mówił, że z zamkiem – symbolem naszego dziedzictwa historycznego, a zarazem  skarbem polskiej architektury – tradycje muzyczne łączyły się niemal od chwili powstania.  – Cieszę się, że w tej niepowtarzalnej atmosferze, pozwalającej słuchaczom przenieść się w wyjątkowy świat artystycznego piękna, uwaga melomanów kieruje się w stronę wydarzeń, podczas których wybitne osobowości prezentują arcydzieła światowej literatury muzycznej.  Wysoki poziom oraz wspaniała oprawa sprawiają, że każdy z koncertów staje się indywidualnym świętem – podkreślił.

Marek Kuchciński zaznaczył, że odgrywając ogromną rolę w upowszechnianiu muzycznej kultury, festiwal współtworzy polskie, a także europejskie dziedzictwo. Staje się jednocześnie piękną wizytówką Podkarpacia.

Festiwal w łańcuckim zamku, jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Europie, organizowany jest od 60 lat. Muzyczne tradycje tego miejsca sięgają XVIII wieku. W 1961 roku zostały odrodzone dzięki Państwowej Filharmonii w Rzeszowie. Festiwal przyciąga wybitnych śpiewaków instrumentalistów, gwiazd estrady, jak i koncerty renomowanych orkiestr i zespołów kameralnych, a także sesje naukowe i warsztaty muzyczne, a renomę podnoszą znakomite nazwiska, tj. Piotr Beczała, Rafał Blechacz czy José Carreras.

Festiwal otworzył występ grupy THE KING`S  SINGERS.

fot. Marta Olejnik

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści