POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Spotkanie Marszałka Sejmu z Prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej

O polsko-szwajcarskiej współpracy rozmawiali we wtorek (14.05) marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Ueli Maurer. W spotkaniu uczestniczyli poseł Robert Kołakowski, wiceprzewodniczący Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej oraz Agnieszka Kaczmarska, szef Kancelarii Sejmu. Wizyta szwajcarskiego polityka w Warszawie związana jest z 100. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

Witając prezydenta Szwajcarii Marszałek Sejmu wyraził nadzieję na intensyfikację polsko-szwajcarskich kontaktów. Prezydent Maurer podkreślił z kolei, że oba kraje łączą bardzo dobre stosunki. Marek Kuchciński zaznaczył, że strona polska jest zainteresowana pogłębianiem współpracy na poziomie parlamentów. W tym kontekście wspomniał m.in. o działalności Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej.

Politycy rozmawiali o Brexicie oraz szwajcarskich doświadczeniach związanych z przeprowadzaniem referendów. Marszałek Sejmu podczas spotkania podkreślił też, że Polsce zależy na znalezieniu dobrego rozwiązania dotyczącego przetrwania Muzeum Polskiego w Rapperswilu.

fot. Marta Marchlewska

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści