POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu otworzył XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne

Jesteśmy tu dziś razem dla podkreślenia naszej wspólnoty oraz dla wyrażenia szacunku dla wszystkich naszych rodaków na całym świecie, a jest nas ponad 60 mln. Wyróżniamy się m.in. tym, że tylko my używamy tego pięknego określenia: Polonia, gdy mówimy o naszym narodzie – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński, otwierając zimowe igrzyska w Krynicy.

Marszałek Senatu przekonywał, że imprezy takie jak Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne budują mosty.  – To mosty między nami i między Polakami mieszkającymi na całym świecie; to wspólnota 20 mln ludzi, którzy czują więź z Polską. Sejm i Senat pracują, aby ta więź była coraz mocniejsza – mówił Stanisław Karczewski.

Do Krynicy przyjechali zawodnicy z ponad 20 krajów, którzy będą rywalizować w ośmiu dyscyplinach sportowych: biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, hokej na lodzie, nordic walking, wielobój łyżwiarski, short track, snowboard i turniej rodzinny. Zawody potrwają do 2 marca 2018 r.

Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne finansowane są przez Senat ze środków przeznaczonych na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Patronat honorowy nad olimpiadą objął prezydent Andrzej Duda.

fot. Kancelaria Senatu

IgrzyskaIO3 IO 4 IO 2

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści