POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

„Wypełniajmy na co dzień przesłanie świąt Bożego Narodzenia”. Spotkanie opłatkowe parlamentarzystów

W piątek 14 grudnia o godz. 11.00 w hallu głównym Sejmu odbyło się tradycyjne, przedświąteczne spotkanie opłatkowe parlamentarzystów. W spotkaniu wzięli udział m.in. Marszałkowie Sejmu i Senatu, kardynał Kazimierz Nycz oraz wicemarszałkowie obu Izb oraz szefowie Kancelarii.

– W ten szczególny czas dla naszej Ojczyzny chciałbym życzyć, by ta wyjątkowa atmosfera świąt Bożego Narodzenia trwała każdego dnia. Niech inspiruje i zachęca do wspólnego budowania dobrej przyszłości Polski. Pragnę życzyć wszystkim Państwu, abyśmy na co dzień wypełniali przesłanie płynące ze świąt Bożego Narodzenia, aby nasze prace i wspólne starania pomagały zawsze przywracać nadzieję i radość w każdym polskim domu. Cieszę się, że spotykamy się w wyjątkowym dla Polski roku stulecia odrodzenia naszej Ojczyzny. Roku, który jednoczy wszystkich Polaków i przypomina nam o wspaniałym dziedzictwie Polski. W tym szczególnym momencie życzę Państwu, by nadchodzący rok przyniósł wiele dobrego dla Polski. Życzę wszystkim sukcesów w działalności poselskiej i senatorskiej, oraz w życiu rodzinnym i osobistym. Niech Gwiazda Betlejemska zawsze wskazuje nam tę najlepszą i najważniejszą drogę – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

– W tym roku poszukiwaliśmy tego co nas łączy, bo w codziennym sporze politycznym wiemy co nas dzieli. Ale w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wiedzieliśmy, że łączy nas biało-czerwona. Niech ta biało-czerwona łączy nas też w przyszłym, ważnym roku – to 30. rocznica transformacji, to 4 czerwca i w pełni wolne wybory do senatu. Bądźmy wtedy również razem. Życzę Państwu spokojnych, rodzinnych, dobrych świąt. By przy stołach wigilijnych, świątecznych, rozmawiali o problemach wszystkich, ale w spokoju, i mieli czas na rodzinę. Bo nam parlamentarzystom tak bardzo brakuje rodzin, ale rodzinom brakuje również nas. Będziemy mogli się teraz spotkać i porozmawiać o naszych rodzinnych problemach – dodał marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Podczas spotkania odczytano fragment Pisma Świętego, a kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławił opłatki. – Gromadzimy się przy stołach wigilijnych z różnych motywów. Dlatego, że chcemy być na wzór wspólnoty rodzinnej, bo chcemy być blisko siebie w tym dniu, z powodu wiary głębokiej, ale czasem też ze zwyczaju i tradycji. Mamy prawo przychodzić. Przyjmujemy przy tym stole wszystkich, którzy przychodzą też z innych motywów i szanujemy te postawę, ale także jako chrześcijanie pragniemy, abyśmy wszyscy potrafili uszanować to, z czego wyrastamy jako Polska, z czego wyrasta Europa – ze zwyczaju i kultury chrześcijańskiej. Nawet, jeśli ta Ewangelia, którą przed chwilą przeczytaliśmy nie jest przez nas przyjmowana do końca z motywów wiary. Człowiek i jego zbawienie, jego dobro, są celem podstawowym tajemnicy wcielenia, i to również cel podstawowy Was Państwo, którzy tu pracujecie – służycie człowiekowi i służycie dobru wspólnemu. To dwa podstawowe słowa: człowiek i dobro wspólne. To dlatego ta praca jest piękna – powiedział kardynał Nycz.

Po wysłuchaniu słów kardynała i wspólnej modlitwie posłowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Mazowsze”.

tekst CIS

fot. Andrzej Soboń

Opłatek

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści