POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

„Przekaźnik uniwersalnych wartości zgody i braterstwa”. Betlejemskie Światło Pokoju w Parlamencie – spotkanie Marszałka Sejmu z harcerzami

Światło, które łączy” – to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień z Betlejemskiej Groty Narodzenia Chrystusa już po raz 28. dotarł do Polski. Zgodnie z wieloletnią tradycją harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali go w środę Marszałkowi Sejmu. W spotkaniu uczestniczyła także szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Marek Kuchciński podziękował harcerzom za przybycie do Sejmu, złożył im życzenia i podpisał świąteczną bombkę. Na pamiątkę wizyty goście otrzymali także drobne upominki. Następnie Marszałek Sejmu przekazał płomień Straży Marszałkowskiej, która przeniosła go do holu głównego i umieściła na postumencie naprzeciwko wejścia głównego do budynku.

„Dzisiaj w Sejmie przyjąłem od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju, które jest przekaźnikiem uniwersalnych wartości zgody i braterstwa” – napisał Marek Kuchciński.

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 r. w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej, miejsca narodzin Chrystusa. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. Od tego czasu ten symbol pokoju i jedności trafia do Wiednia co roku, a skauci z różnych krajów roznoszą Światło po Europie jako symbol pokoju, zrozumienia i pojednania między narodami.

tekst CIS

fot. Marta Marchlewska

MMA_0990.view MMA_1020.view MMA_1032

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści