POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu spotkał się z prezydentem Singapuru Tonym Tan Keng Yamem

Marszałek Sejmu spotkał się z prezydentem Singapuru Tonym Tan Keng Yamem, który przebywa z pierwszą, historyczną wizytą w Polsce.

Polska konsekwentnie otwiera się na współpracę gospodarczą również z krajami spoza Unii Europejskiej. W politykę pozaunijnej ekspansji wpisuje się spotkanie marszałka Sejmu z prezydentem Singapuru, będącego obecnie potęgą handlową Azji. Marszałek Sejmu podkreślił chęć nawiązania dobrej współpracy. Marszałek podkreślał rosnące od kilku lat znaczenie dyplomacji parlamentarnej, która ma szansę ułatwić dialog i dobrą współpracę pomiędzy państwami. – Pancerz dyplomatyczny, biurokratyczny ogranicza rozwój gospodarki, a niektóre instytucje światowe nie nadążają za procesem zmian. Handel i wymiana towarowa wyprzedza decyzje polityczne – przekonywał.

– Liczę na dobrą współpracę i wymianę doświadczeń, wzmocnienie relacji, także parlamentarnych, czego owocem mogłyby być skuteczne starania władz polskich, by stać się stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. W różnych częściach świata wzrastają napięcia, agresja, należy poszukiwać więc rozwiązań, które stabilizowałyby sytuację polityczną, co z pewnością dobrze wpłynie na rozwój – mówił Kuchciński.

KU146056 KU146006 KU145984

 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści