POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkał się z Sekretarzem Generalnym Rady Europy

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkał się w piątek z przebywającym z wizytą w Warszawie sekretarzem generalnym Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem. W rozmowie politycy omówili m.in. wyzwania stojące przed Europą, w szczególności związane z Brexitem oraz sprawami migracji. Rozmówcy zgodzili się, że w tych kwestiach kluczowe jest wypracowanie kompromisowych rozwiązań. Podczas spotkania Marszałek Sejmu i Sekretarz Generalny poruszyli bieżące zagadnienia dotyczące funkcjonowania Rady Europy.

Politycy zgodzili się, że istotną rolę w rozwiązywaniu takich zagadnień ma do odegrania dyplomacja, w tym ta realizowana przez parlamenty narodowe. W bieżącej kadencji Sejmu ten aspekt aktywności polskiego parlamentu jest kluczowy.

W spotkaniu wziął też udział m.in. poseł Włodzimierz Bernacki – przewodniczący polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Rada Europy to organizacja międzynarodowa, zajmująca się przede wszystkim działalnością na rzecz ochrony praw człowieka. Powstała w 1949 r. – w tym roku przypada zatem 70. rocznica jej utworzenia.

CIS

MMA_7547.view

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści